BACARDI rum

Značka BACARDÍ si ve své dlouhé historii prošla několika dramatickými změnami, způsobené hlavně kubánskou politickou situací. Dnes je to největší soukromá společnost na světě zabývající se výrobou a distribucí alkoholu. Zakladatel značky s netopýrem ve znaku emigroval počátkem 19. století ze Španělska na Kubu a ve městě Santiago de Cuba založil v roce 1862 první palírnu. Don Facundo Bacardi propůjčil značce své jméno a začal psát bohatou historii dnes nejprodávanějších rumů na světě. 

#ShowMore#

Vynikající a jemný rum BACARDI inspiroval "vynálezce" dnes celosvětově populárních koktejlů jako je Mojito, Daiquirí, Piňa Colada anebo Cuba Libre. Svobodnou Kubu si přál i syn zakladatele Emilio Bacardi, který se po kubánském zbavení španělské nadvlády stal v roce 1898 starostou Santiaga. Díky jemu se z BACARDI stala první kubánská nadnárodní společnost, když v roce 1910 založil blízko Barcelony španělskou pobočku. Po létech růstu a expanze přišel rok 1960, kdy Kubu dobila "revoluce" a Fidel usoudil, že bude lepší když bude BACARDI patřit všem. Rodinu zakladatele vyhnal a palírnu zkonfiskoval. Rodina tak zahodila svou stoletou historii a začala opět od nuly v Portoriku. To je důvod proč dnes na lahvích stojí "Puerto Rican Rum".

Co však stojí za úspěchem rumů BACARDI je jejich unikátní chuť. Facundo, jako správný vizionář, filtroval čerstvý destilát přes dřevěné uhlí a k fermentaci cukrové třtiny používal koňakové kvasinky. To je tajemství, kterým se tyto rumy odlišují od ostatních. 

Když se řekne BACARDI, většina lidí si ihned představí také netopýra, který je nedílnou součástí značky. Netopýr symbolizuje štěstí, zdraví a rodinnou pohodu. Logo ztvárnila manželka Dona Facundy když se inspirovala netopýry, kteří žili pod krovy první palírny. Vytvořila tak zřejmě nejslavnější logo s netopýrem v historii. Promiň Batmane.

Na espirits je k dostání řada FACUNDO, která se skládá z luxusních rumů oslavujících svého zakladatele. Tato kolekce byla poprvé uvedena na trh v New Yorku a Miami v roce 2013. Méně než 10 000 lahví bylo vyčleněno pro evropský trh, kam se kolekce dostala v říjnu 2015. Do premiových koktejlů se ideálně hodí Facundo NEO Silver nebo Facundo Eximo X. Mimořádné příležitosti si nejlépe užijete s Facundo Exquisito. No a Facundo Paraiso XA je třída sama pro sebe.

 

rum_bacardi_facundo_collection_espirits_cz

1 položek celkem

Cena

20902091
120902091

Značky

Položek k zobrazení: 1
rum bacardi facundo eximo x espirits.cz
2 090 Kč
FACEXI