BACARDÍ rum

Nejprodávanější

rum facundo paraiso xa espirits.cz
ZdarmaZdarma
Facundo Paraiso XA Rum
Doprava v ČR zdarma Doprava zdarma
2 dny
FACPAR
 
9 980 Kč
Detail
rum bacardi facundo eximo x espirits.cz
Facundo Eximo X Rum
Skladem
FACEXI
 
1 799 Kč
Detail
rum bacardi facundo exquisito espirits.cz
 
3 600 Kč
Detail
rum facundo neo silver espirits.cz
 
1 300 Kč
Detail
4 položek celkem
rum facundo neo silver espirits.cz
1 300 Kč

Facundo Neo je blendem středně starých rumů filtrovaných přes dřevěné uhlí k docílení unikátní...

FACNEO
rum bacardi facundo eximo x espirits.cz
1 799 Kč

Unikátní desetiletý rum, který se blenduje ještě před tím, než se uloží do sklepa k zrání

FACEXI
rum bacardi facundo exquisito espirits.cz
3 600 Kč
FACEXQ
rum facundo paraiso xa espirits.cz
Doprava v ČR zdarma
ZdarmaZdarma
9 980 Kč

Směs toho nejlepšího z rodinných rezerv BACARDI. Rum zrající až 23 let v sudech po francouzském...

FACPAR

Značka BACARDÍ si ve své dlouhé historii prošla několika dramatickými změnami, způsobené hlavně kubánskou politickou situací. Dnes je to největší soukromá společnost na světě zabývající se výrobou a distribucí alkoholu. Zakladatel značky s netopýrem ve znaku emigroval počátkem 19. století ze Španělska na Kubu a ve městě Santiago de Cuba založil v roce 1862 první palírnu. Don Facundo Bacardi propůjčil značce své jméno a začal psát bohatou historii dnes nejprodávanějších rumů na světě. 

#ShowMore#

Vynikající a jemný rum BACARDI inspiroval "vynálezce" dnes celosvětově populárních koktejlů jako je Mojito, Daiquirí, Piňa Colada anebo Cuba Libre. Svobodnou Kubu si přál i syn zakladatele Emilio Bacardi, který se po kubánském zbavení španělské nadvlády stal v roce 1898 starostou Santiaga. Díky jemu se z BACARDI stala první kubánská nadnárodní společnost, když v roce 1910 založil blízko Barcelony španělskou pobočku. Po létech růstu a expanze přišel rok 1960, kdy Kubu dobila "revoluce" a Fidel usoudil, že bude lepší když bude BACARDI patřit všem. Rodinu zakladatele vyhnal a palírnu zkonfiskoval. Rodina tak zahodila svou stoletou historii a začala opět od nuly v Portoriku. To je důvod proč dnes na lahvích stojí "Puerto Rican Rum".

Co však stojí za úspěchem rumů BACARDI je jejich unikátní chuť. Facundo, jako správný vizionář, filtroval čerstvý destilát přes dřevěné uhlí a k fermentaci cukrové třtiny používal koňakové kvasinky. To je tajemství, kterým se tyto rumy odlišují od ostatních. 

Když se řekne BACARDI, většina lidí si ihned představí také netopýra, který je nedílnou součástí značky. Netopýr symbolizuje štěstí, zdraví a rodinnou pohodu. Logo ztvárnila manželka Dona Facundy když se inspirovala netopýry, kteří žili pod krovy první palírny. Vytvořila tak zřejmě nejslavnější logo s netopýrem v historii. Promiň Batmane.

Na espirits je k dostání řada FACUNDO, která se skládá z luxusních rumů oslavujících svého zakladatele. Tato kolekce byla poprvé uvedena na trh v New Yorku a Miami v roce 2013. Méně než 10 000 lahví bylo vyčleněno pro evropský trh, kam se kolekce dostala v říjnu 2015. Do premiových koktejlů se ideálně hodí Facundo NEO Silver nebo Facundo Eximo X. Mimořádné příležitosti si nejlépe užijete s Facundo Exquisito. No a Facundo Paraiso XA je třída sama pro sebe.

 

rum_bacardi_facundo_collection_espirits_cz