Grappa

Nejprodávanější

8 položek celkem

Cena

6903150
16903150

Značky

Položek k zobrazení: 8
grappa jacopo poli sarpa oro di poli espirits.cz JPGSBDP
grappa jacopo poli moscato giftbox
1 300 Kč
JPM
grappa jacopo poli La premiere espirits.cz
Novinka
3 150 Kč
JPLP
grappa jacopo poli cleopatra moscato oro espirits.cz
932 Kč
JPCMO
grappa jacopo poli cleopatra amarone oro espirits.cz
932 Kč
JPCAO
grappa jacopo poli grappa di sassicaia giftbox
1 740 Kč
BDS
grappa jacopo poli grappa po di poli morbida giftbox
799 Kč
GPDPM
jacopo poli grappa sarpa di poli giftbox
690 Kč
GSDP

Grappa je lihovina italského původu destilovaná z čerstvých matolin vinné révy. Je to lahodný a aromatický destilát, který je hojně využíván jako digestiv po výtečném jídle. V posledních letech obliba grappy strmě roste a její výjiméčnost postupně odhalují i zarytí příznivci koňaků, whisky nebo brandy.

#ShowMore#

A jak se Grappa vyrábí? Je to destilát z matolin, což jsou zbytky vinné révy po lisování vína ( střapiny, slupky, zrníčka ). Po celá staletí byly matoliny brány vinaři jednak jako nepotřebný odpad a také jako naturální platidlo, kterým zčásti platili zemědělským dělníkům za jejich práci. Dělníci si pak nasbírané matoliny zvlhčili vodou a nechali přírodně kvasit. Když se objevil pocestný destilér, kvas jim vypálil a dělníci měli v zimě o zábavu postaráno.

Zásadní obrat ve vnímání a hlavně v kvalitě Grappy přišel v 70. letech, kdy manželé Giannola a Benito Noninovi začali vykupovat matoliny od vinařů přesně podle odrůd. Destiláty také začali plnit do lahví od předních italských designérů. A tím byla revoluce Grappy dokonána. Dnes je Grappa prvotřídní destilát hojně vyhledávaný pro svou aromatickou a svěží chuť a své vynikající zažívací vlastnosti. 

Jednu z nejlepších grapp vyrábí rodinná společnost Poli, jejichž produkty máme tu čest nabídnout i našim zákazníkům. Ochutnejte jednu z mnoha druhů grapp do Poli a my Vám grantujeme, že jejich chuť budete vyhledávat čím dál častěji. 

grappa glass_espirits.cz