Armagnac

Nejprodávanější

janneauu xo
 
1 190 Kč
armagnac janneau napoleon giftbox
 
790 Kč
armagnac janneau vsop giftbox
 
665 Kč
3 položek celkem

Cena

6651190
16651190

Značky

Položek k zobrazení: 3
janneauu xo JNUXO
armagnac janneau napoleon giftbox
790 Kč
JNUN
armagnac janneau vsop giftbox JNUVSOP

Armagnac (Armaňak) je vinný destilát, který vzniká destilací zkvašené hroznové šťávy. Je to přímý příbuzný Koňaku, jen s tím rozdílem, že Armaňak se destiluje pouze jednou, tzv. postupnou destilační metodou. Díky této metodě je zachováno velké množství aromatických a chuťových látek, které tvoří smyslné srdce každého Armaňaku. 

#ShowMore#

Dle dostupných historických záznamů lze s jistotou říct, že Armaňak je nejstarší francouzskou vinnou pálenkou. Mnohdy se i spekuluje o tom, že primát nejstaršího vinného destilátu drží i celosvětově. Původ Armaňaku je, jak samotný název napovídá, v Armagnacu na úpatí Pyrenejí v regionu Gaskoňsko v jihozápadní Francii. Už staří Gaskoňci před 15. stoletím tuto brandy znali a s rozvojem obchodu se Armaňak začal šířit nejprve do celé Francie, aby záhy jeho jemné aroma a obdivuhodnou chuť poznal celý svět. Pět faktorů, které tvoří jedinečnost této brandy jsou bezesporu podnebí, půda, odrůdy vinné révy, destilační proces a zrání. Díky své jedinečnosti si Armaňak vyžádal i svůj vlastní zákon, který přesně specifikuje, kdy může brandy nést toto označení. Stalo se tak 25. května 1909, kdy bylo uzákoněno, že brandy může být označena jako Armaňak, je-li vyrobena ve třech oblastech Gaskoňska. Těmito třemi oblastmi jsou Bas Armagnac, Tenareze a Haut Armagnac. V roce 1936 pak byla pro tyto tři regiony potvrzena Appelation d'Origine (AOC). Kontrolu kvality a dodržování ostatních předpisů při výrobě Armaňaku spravuje instituce BNIA. Armagnac je jedním ze tří francouzských brandy, které mají vlastní AOC. Těmi dalšími jsou Cognac a Calvados. 

Mezi věhlasné výrobce Armaňaku bez pochyby patří společnost Janneaukterá vyrábí prvotřídní Armaňak již od roku 1851. Základní řadu tvoří Janneau VSOP, lahodný blend jehož nejstarší složky zrály v sudech i 20 let. Výjimečně jemný armaňak pak nese označení Janneau Napoleon. Nejstarší a zároveň vlajkovou lodí Maison Janneau je bezesporu Janneau XO, jehož podstatná část zraje až 30 let. 

Potěšte sebe nebo své blízké značkovým Armaňakem a vychutnejte si společně brandy s úchvatnou a dlouhou historií, která psala nejen francouzské dějiny prémiových destilátů. 

armagnac1_espirits.cz