MACALLAN Single Malt Whisky

To, co dělá jednosladový Macallan tak typickým, jsou jeho sudy, které si nechávávají vyrábět ve španělském Jerezu. Ještě než jsou ale do palírny dodány, zraje v nich prémiové sherry Gonzales Byass. Macallan dále používá i americké sudy po bourbonu. Díky tomuto výrobnímu procesu je whisky Macallan velice komplexní, plná a obsahuje pro region Speyside tolik typický květinový nádech. Ze sudů dále pochází i barva destilátu. Macallan nikdy svojí scotch whisky nepřibarvuje. 

#ShowMore#

Palírna Macallan byla založena v roce 1824 a od té doby zde vyrábějí jednu z nejlepších single malt whisky na světě. Značka The Macallan se navíc prakticky neustále objevuje na předních místech tzv. Whisky Indexu měřícího nárůst cen světových whisky. Destiláty z této palírny jsou nejvíce vyhledávané sběrateli a investory. Reputace, kterou si Macallan za poslední 4 desetiletí vydobyl je doslova dechberoucí.

Kolekci 1824, která se vyznačuje neuváděním stáří destilátů, reprezentuje The Macallan Amber a The Macallan Sienna. Vyšší řadu, která je zároveň vhodnou investicí, pak představuje The Macallan 12 Years Old Sherry Oak a The Macallan 12 Years Old Fine Oak.  

Kolekce Fine Oak byla v roce 2018 nahrazena sérií Double a Triple Cask. Zrání v sudech po sherry z amerického a evropského dubu reprezentuje The Macallan Gold Double Cask a The Macallan 12 years Old Double Cask. Trojí dozrávání v sudech pak představuje The Macallan 12 Years Old Triple CaskThe Macallan 18 Years Old Triple Cask.

macallan_whisky_lahve_espirits

1 položek celkem

Cena

26502651
126502651

Značky

Položek k zobrazení: 1