Gran Duque de Alba

Španělské brandy nesoucí jméno slavného vévody z Alby, Gran Duque de Alba,  je vyhledávané po celém světě pro svou neobyčejnou kvalitu a unikátní chuť. Je to brandy, do které se zamilujete na první doušek. 

#ShowMore#

Bylo to v roce 1945, kdy se ve věhlasném vinařství Williams & Humbert rozhodli využit sudy po svých prvotřídních sherry k výrobě vlastní brandy. Tehdejší zástupce rodiny vlastníků vinařství byl velkým přítelem sedmého vévody z Alby. Při jejich setkání mu představil novinku svého vinařství a seznámil ho s myšlenkou pojmenovat toto brandy po samotném vévodovi. Vévoda byl naprosto učarován novinkou, kterou právě ochutnal, a svému příteli nabídl brandy rovnou pojmenovat po svém slavném předkovi. A tak vznikl dnes již ikonický název Gran Duque de Alba, odkazující na slavnou historii kraje Jerez, místní tradice a přírodní bohatství. 

Brandy z Jerez si získávala na oblibě a její věhlas se šířil prakticky po celém světě. Milovníci ušlechtilých destilátů oceňovali její vlastnosti, které získává ze sudů po prvotřídním sherry. V roce 1973 navrhl uznávaný designér Antoni Cumella dnešní podobu lahví; typicky vyboulenou karafu se stuhou a vévodskou pečetí, která zůstává hlavním vizuálním znakem dodnes.

Brandy se ve vinařství Williams & Humbert dnes vyrábí ve třech hlavních kategoriích. Nejmladší desetileté brandy Gran Duque de Alba Gran Solera Reserva zraje v sudech po sherry Oloroso desetisťupnvým systémem Solera. Naopak nejstarší dvacetiletý skvost Gran Duque de Alba Oro zraje v sudech po dvacetiletém sherry Dos Cortados Paolo Cortado a tvoří velmi limitovanou a luxusní špičku zdejší produkce. Smícháním destilátů určených pro výrobu výše zmíněných brandy pak vzniklo Gran Duque de Alba XO, které po smíchání zraje v sudech Pedro Ximenez Don Guido. 

Ať už vyberete jakékoliv brandy, budete učarováni jeho mimořádnou chutí a kvalitou. Stejně jako skoro před 80 lety vévoda z Alby. 

granduquedealba_range_ESPIRITS

1 položek celkem

Cena

13991400
113991400

Značky

Položek k zobrazení: 1