Gran Duque de Alba

Nejprodávanější

brandy gran duque de alba solera gran reserva giftbox
806 Kč
Původně: 806 Kč
740 Kč
Detail
brandy gran duque de alba oro giftbox
4 996 Kč
Gran Duque de Alba ORO
Akce
Vyprodáno
GDDAO
Původně: 4 996 Kč
4 690 Kč
brandy gran duque de alba xo giftbox
Gran Duque De Alba XO
Akce
Skladem
GDDAXO
 
1 330 Kč
Detail
3 položek celkem
brandy gran duque de alba solera gran reserva giftbox
Akce
806 Kč
740 Kč

Brandy Gran Duque de Alba Solera Gran Reserva je hodnocena jako jedna ze čtyř nejlepších...

GDDAS
brandy gran duque de alba xo giftbox
Akce
1 330 Kč

Brandy Gran Doque De Alba XO je prvotřídní španělská brandy od Williams & Humbert ceněná pro...

GDDAXO
brandy gran duque de alba oro giftbox
Akce
4 996 Kč
4 690 Kč

Poslední lahev mimořádné a velmi limitované španělské brandy Gran Duque de Alba ORO. Vrcholné...

GDDAO

Španělské brandy nesoucí jméno slavného vévody z Alby, Gran Duque de Alba,  je vyhledávané po celém světě pro svou neobyčejnou kvalitu a unikátní chuť. Je to brandy, do které se zamilujete na první doušek. 

#ShowMore#

Bylo to v roce 1945, kdy se ve věhlasném vinařství Williams & Humbert rozhodli využit sudy po svých prvotřídních sherry k výrobě vlastní brandy. Tehdejší zástupce rodiny vlastníků vinařství byl velkým přítelem sedmého vévody z Alby. Při jejich setkání mu představil novinku svého vinařství a seznámil ho s myšlenkou pojmenovat toto brandy po samotném vévodovi. Vévoda byl naprosto učarován novinkou, kterou právě ochutnal, a svému příteli nabídl brandy rovnou pojmenovat po svém slavném předkovi. A tak vznikl dnes již ikonický název Gran Duque de Alba, odkazující na slavnou historii kraje Jerez, místní tradice a přírodní bohatství. 

Brandy z Jerez si získávala na oblibě a její věhlas se šířil prakticky po celém světě. Milovníci ušlechtilých destilátů oceňovali její vlastnosti, které získává ze sudů po prvotřídním sherry. V roce 1973 navrhl uznávaný designér Antoni Cumella dnešní podobu lahví; typicky vyboulenou karafu se stuhou a vévodskou pečetí, která zůstává hlavním vizuálním znakem dodnes.

Brandy se ve vinařství Williams & Humbert dnes vyrábí ve třech hlavních kategoriích. Nejmladší desetileté brandy Gran Duque de Alba Gran Solera Reserva zraje v sudech po sherry Oloroso desetisťupnvým systémem Solera. Naopak nejstarší dvacetiletý skvost Gran Duque de Alba Oro zraje v sudech po dvacetiletém sherry Dos Cortados Paolo Cortado a tvoří velmi limitovanou a luxusní špičku zdejší produkce. Smícháním destilátů určených pro výrobu výše zmíněných brandy pak vzniklo Gran Duque de Alba XO, které po smíchání zraje v sudech Pedro Ximenez Don Guido. 

Ať už vyberete jakékoliv brandy, budete učarováni jeho mimořádnou chutí a kvalitou. Stejně jako skoro před 80 lety vévoda z Alby. 

granduquedealba_range_ESPIRITS