Whisky a whiskey

Nejprodávanější

155 položek celkem

Cena

1459800
11459800

Značky

Edice

Oblast

Stáří

Položek k zobrazení: 155
whisky glenlivet 18 YO
1 590 Kč
GLLT1807
skotska single malt whisky laphroaig 10 yo giftbox
980 Kč
LPG10YO07
skotska single malt whisky balvenie 12 yo
1 130 Kč
TBV12YO07
skotska single malt whisky laphroaig select giftbox
749 Kč
LPHS
blended whisky chivas regal 12 yo giftbox CHVRG12K
jack daniels 100 proof whisky espirits JDSB100
whisky glenfiddich 12yo gb .
740 Kč
GF12YO07
whisky glenlivet founders reserve
740 Kč
GFR
irska irish whiskey bushmills 10 yo giftbox
752 Kč
BSML10
whisky glenfioddich 15yo GB GF15YO07
skotska single malt whisky talisker 10 yo giftbox
990 Kč
TLR10
chivas regal royal salute 21 box CHVRGRS
blended whisky Johnnie walker 12 yo black giftbox JHNWBL
whisky glenmorangie alta private edition GNMAT
whiskey bushmills 16yo espirits cz BSML16
Nahoru
Další produkty

Určitě pro vás nebude překvapením, že nejvíce zastoupená je u nás skotská whisky (scotch), převážně pak skotská single malt whisky. Bráno však čistě podle prodejů, prim hraje skotská blended whisky. Najdete u nás samozřejmě i tradičního rivala - irskou whiskey, která je destilovaná rovnou třikrát a dle znalců je jemnější než její skotský konkurent. Skotská whisky a irská whiskey zraje v dubových sudech, ve kterých dříve zrála španělská sherry, francouzské dezertní víno a nejčastěji pak americký bourbon.

#ShowMore#

Slovo whisky pochází z irské gaelštiny a znamená "voda života". Whisky se dělí podle regionu a způsobu výroby. Obecně platí, že whisky je alkoholický nápoj vznikající z minimálně dvakrát destilovaného obilného kvasu následně zrajícího v dubových sudech po dobu nejméně tří let. Druh obilnin, doba zrání, použité sudy a právě regionální příslušnost je to, co od sebe odlišuje jednotlivé whisky.

Bourbon je dalším oblíbeným druhem whisky. Pro splnění klasifikace "bourbon", obilný destilát musí obsahovat minimálně 51% kukuřice a zrát musí v nových dubových sudech tzv. virgin oak cask. Tyto sudy potom putují do Skotska a slouží k zrání skotské whisky, a to i několikrát. Zvláštním druhem bourbonu je pak Tennesse whiskey, která je ještě filtrována přes dřevěné uhlí. Díky tomuto výrobnímu kroku nemusí nést označení bourbon, ale může používat slovo whiskey. Světovou jedničkou v kategorii Tennessy whiskey je pak Jack Daniel's

Stále populárnější světovou whisky je pak whisky z Japonska. Ta v současné době trhá cenové rekordy a její dostupnost se stále zmenšuje. Není ale tajemstvím, že inspiraci si japonští mistři přivezli ze Skotska. Mnozí odborníci tvrdí, že díky své pečlivosti a zručnosti dovedli skotský národní poklad k dokonalosti. 

Existují i další země produkující kvalitní obilné destiláty (Kanada, Indie apod.) V ESPIRITS ale dáváme přednost těmto pěti hlavním druhům. Sami si v našem obchodě můžete vybrat, která whisky je vašemu srdci nejbližší a pokud si nebudete vědět rady, rádi vám pomůžeme.

Věčná otázka pak zní, jaké jsou správné skleničky na whisky? I když se o tom stále vedou spory, asi největší shoda panuje u sklenic Glencairn. V našich dárkových baleních najdete i další typy originálních sklenic tak, jak je vybraly samotné palírny.

Ať už budete pít whisky jakkoliv, na ESPIRITS máte k dispozici velký výběr a nejlepší na tom všem je, že vybranou whisky máte do druhého dne na stole.