DON PAPA rum

Nejprodávanější

donpapa box
 
1 090 Kč
rum_don_papa_10yo
 
1 861 Kč
rum don papa cosmic
Don Papa Cosmic
Na dotaz
DPC
 
975 Kč
rum don papa box glass
 
1 269 Kč
4 položek celkem

Cena

9751861
19751861

Značky

Položek k zobrazení: 4
donpapa box
1 090 Kč
DP
rum_don_papa_10yo
1 861 Kč
DP10
rum don papa cosmic
975 Kč
DPC
rum don papa box glass DPB

Filipínský rum Don Papa je stále ještě relativně novým přírustkem do rodiny karibských rumů. Vyrábí se na úpatí filipínských hor Mt. Kanlop v palírně společnosti Bleading Hearts Company. Jméno Don Papa nesou tyto rumy na počest Papa Isia, jehož legenda pomohla získat Filipínám nezávislost při revoluci v roce 1890. Vyobrazená postava na lahvích a tubách rumů Don Papa sice není přímo Papa Isio, ale je jím inspirovaná a znázorňuje ztělesnění ducha Sugerlandie. 

#ShowMore#

Stejně jako v mnoha karibských zemích, i na Filipínách se pěstuje kvalitní cukrová třtina, která je základem rumů Don Papa. Třtina se po sklizni sváží do tradičních mlýnů, kde se zpracuje na melasu, které zde říkají "black gold" (černé zlato). Po fermentaci se destiluje v kontinuální destilační koloně a následně se výsledný destilát stáčí do dubových sudů po bourbonu. Sudy pro staření rumů Don Papa jsou pečlivě vybrány a ošetřeny tak, aby předaly to nejlepší ze svého já novému rumu. Ten je díky tomu silně aromatický s převládajícím vanilkovým nádechem a jantarovou barvou.

Rumy Don Papa jsou vyráběny ve velmi malých várkách kvůli čemuž jsou stále nedostatkovým zbožím. Do ČR se dováží vždy na jaře, ale vzhledem k nízké alokaci pro ČR jsou prakticky ihned vyprodány. Takže šťastlivci si jej mohou vychutnat a ti, kdo nestihli včas objednat musí zase rok čekat. Neváhejte proto s objednáním a pořiďte si svůj Don Papa 7 Years Old ještě dnes. Po vyprodání opět dlouho nebude.

Rum Don papa Logo