Glenfiddich

Webová stránka značky: Glenfiddich

 

Celosvětově proslulá a dnes již legendární palírna Glenfiddich leží v hlavním měste whisky, ve skotském Dufftownu, v údolí řeky Fiddich. Palírnu založil v roce 1887 William Grant a za pomoci své rodiny ji také sám postavil. Rok na to spatřily světlo světa první kapky destilátu z palírny, která do jisté míry určila takovou podobu whisky, jak ji známe dnes.

Krach lokální mísírny Pattison v roce 1898 poškodil také Glenfiddich coby největšího dodavatele whisky. Oproti mnohým dalším palírnám, které pád Pattisonu nepřežily, se Glennfidich rozhodl vyrábět vlastní blend a dostat jej na celosvětový trh. Tato strategie se ukázala jako úspěšná a Glenfiddich si získal ve světě výtečné renomé. Po prohibici byla Glenfiddich jednou z pouze šesti palíren, které přežily.

Vzhledem k obrovské konkurenci a mnoha fúzím, které nepřetržitě nahrávaly velkým koncernům, rozhodl se tehdy stále spíše rodinný podnik Glenfiddich k riskantnímu kroku. V roce 1963 překvapil světový trh tím, že na něj uvedl jako první firma svůj single malt, do té doby tajemství, které znali pouze Skoti. To se v branži setkalo nejprve s velkým nepochopením. Avšak díky vytrvalému marketingu a zejména skvělému produktu se brzy stal Glenffidich lídrem v prodeji single malt whisky s podílem 26% světového trhu.

Dodnes tak můžeme považovat Glenfiddich za průkopníka nové historie whisky, kdy si své místo pod sluncem vybojoval single malt a úspěšně tak konkuroval zaběhlým blendům.

glenfiddich-range

5 položek celkem
whisky glenfiddich 12 years old espirits.cz
Akce
740 Kč
GF12YO07
skotska single malt whisky glenfiddich 15 yo giftbox
Akce
990 Kč
GF15YO07
skotska single malt whisky glenfiddich 18 yo giftbox
Akce
1 390 Kč
GF18YO07

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem