AMBER GLASS

S rostoucí oblibou kvalitních destilátů, zejména pak whisky, koňaků, brandy a karibských rumů, roste i poptávka po těch správných skleničkách. Zatímco tvar skleniček na koňak a brandy je již dlouho znám, jinak tomu bylo u skleniček na whisky. Klasické válcovité "whiskovky" s těžkým dnem, tzv. tumblery, se hodí spíše pro míchané nápoje než k vychutnávání prvotřídních single maltů. Nyní se však zdá, že se odborná veřejnost shodla na tom pravém tvaru sklenic na whisky, kterým je tulipán. Díky tomuto tvaru zůstává aroma pěkně ve sklenici a vy si tak vychutnáte vše podstatné.

#ShowMore#

Klasickou levnější variantou degustační sklenice na whisky je pak sklenička Glencairn. Jedná se o sklenici na nízké stopce, která je dostatečná pro běžné konzumování Vaší oblíbené whisky.

Kdo chce jít o krok dál a svou prvotřídní whisky nalévat do neméně luxusní sklenice, zvolí si skleničku z produktové řady Amber Glass. Tyto řemeslně vyráběné skleničky jsou navíc dodávané v krásných dárkových pouzdrech společně s víčkem, které uchová všechno aroma pěkně ve skleničce. Amber Glass je mladá polská firma soustřeďující veškerý svůj um do těchto nádherných skleniček. Vzhledem k ruční výrobě, je také každý kousek originál.

Vybrat si můžete ze tří tvarů a dvou odstínů. Řada G100 je tulipánového tvaru s vypouklým spodkem a čiré barvy. G101 je potom mírně jantarově zbarvená. Sklenice Macallan Lalique inspirovala nejnovější přírůstek do rodiny, řadu G410, vyznačující se zdobenou stopkou. Tyto dvě řady se hodí převážně na težší, nakouřené whisky. Oproti tomu řady G200 a G201 mají pravidelný tvar a jsou ideální pro sladší a kořeněné whisky ze Speyside nebo Highlands. I zde je k dostání jak čirá, tak i jantarová verze. 

Zatím posledním standardním typem skleniček, jsou skleničky řady G500 a G501. Tyto skleničky mají krátký a masivní podstavec a připomínají skleničky Glencairn. Jejich zpracování a prezentace v luxusní dárkové kazetě však skotský originál převyšují. 

Jako doplněk k degustačním skleničkám na whisky, byla v r. 2019 uvedena na trh řada G300. Tato řada je vhodná pro degustaci grappy nebo ovocných pálenek. Stejně jako všechny řady Amber Glass, i tato sklenice je umístěna v luxusní dárkové kazetě. 

V létě 2020 spatřila světlo světa první limitovaná edice BLACK EDITION, která obsahuje skleničky G102 a G202, které jsou ručně zabarvené do černa. Černé zbarvení skrývá barvu destilátu uvnitř skleničky, díky čemuž se ideálně hodí pro slepé degustace. Zároveň z nich černé zbarvení dělá nádherný dekorační prvek. 

Potěšte sebe nebo své blízké tímto unikátním dárkem a my Vám garantujeme zaručený úspěch. Zkrátka pro milovníka whisky není lepší dárek než to, co povznese degustační obřad do vyšších pater. A to skleničky Amber Glass bezesporu jsou. 

   Amber glass silence na whisky G100       Amber glass silence na whisky g101 Amber glas sklenice na whisky G200 Amber glass silence na whisky G201

17 položek celkem

Cena

3461180
13461180

Značky

Položek k zobrazení: 17