GLENGOYNE Single Malt Whisky

Jedna z nejhezčích palíren ve Skotsku leží na samém jižním cípu Highlands. Jméno Glengoyne v překladu znamená údolí divokých hus a sama palírna byla oficiálně založena v roce 1833. To, co je pro Glengoyne typické, je absolutní absence rašeliny při sušení sladu.  Výsledný single malt je tak sladký až suchý s lehkým jablečným aroma. Zlom v moderní historii palírny přišel v roce 2003, kdy palírnu koupila společnost Ian Macleod Distillers, která Glengoyne vrátila opět na přední místa. Dnes disponuje Glengoyne širokým portfoliem single malt whisky různého stáří a charakteru. Co mají však společné je jejich mimořádně komplexní a jemná chuť, kterou si zamilujete po první doušku.

#ShowMore#

Bránu světa Glengoyne otevírá Glengoyne 10 Years Old, ideální whisky pro bližší seznámení s touto palírnou. O dva roky starší Glengoyne 12 Years Old zraje v sudech po bourbonu a sherry a je vyhledávaným společníkem ke každé večeři, kde hlavní roli hrají mořské plody. Glengoyne 15 Years Old je vítězem mnoha prestižních cen a my musíme říct, že po právu. V roce 2012 na sebe strhl pozornost nový single malt v kolekci a to Glengoyne 18 Years Old, který v portfoliu značky vystřídal o rok mladšího brášku. Od prvních chvil bylo patrné, že se jedná o vskutku povedený počin, což dokazuje i velký počet získaných medailí. Vrchol produkce pak představuje Glengoyne 21 Years Old, zrající v sudech po sherry. Tento single malt je dodávaný v nádherné dárkové kazetě a stylové lahvi. 

Ideálním způsobem k seznámení s celým produktovým portfoliem značky Glengoyne je pak Glengoyne Gift Pack.  

Protože whisky z palírny Glengoyne je vskutku mimořádná, musí její majitel pamatovat na jednu důležitou věc. Aby se plně rozvinul její charakter, je zapotřebí whisky nalít do správné skleničky. My k tomuto účelu používáme ručně foukané skleničky z řady Amber Glass

1 položek celkem

Cena

12991300
112991300

Značky

Položek k zobrazení: 1