GLENGOYNE Single Malt Whisky

5 položek celkem

Cena

12404950
112404950

Značky

Položek k zobrazení: 5

Jedna z nejhezčích palíren ve Skotsku leží na samém jižním cípu Highlands. Jméno Glengoyne v překladu znamená údolí divokých hus a sama palírna byla oficiálně založena v roce 1833. To, co je pro Glengoyne typické, je absolutní absence rašeliny při sušení sladu.  Výsledný single malt je tak sladký až suchý s lehkým jablečným aroma. Zlom v moderní historii palírny přišel v roce 2003, kdy palírnu koupila společnost Ian Macleod Distillers, která Glengoyne vrátila opět na přední místa. Dnes disponuje Glengoyne širokým portfoliem single malt whisky různého stáří a charakteru. Co mají však společné je jejich mimořádně komplexní a jemná chuť, kterou si zamilujete po první doušku.

#ShowMore#

Bránu světa Glengoyne otevírá Glengoyne 10 Years Old, ideální whisky pro bližší seznámení s touto palírnou. O dva roky starší Glengoyne 12 Years Old zraje v sudech po bourbonu a sherry a je vyhledávaným společníkem ke každé večeři, kde hlavní roli hrají mořské plody. Glengoyne 15 Years Old je vítězem mnoha prestižních cen a my musíme říct, že po právu. V roce 2012 na sebe strhl pozornost nový single malt v kolekci a to Glengoyne 18 Years Old, který v portfoliu značky vystřídal o rok mladšího brášku. Od prvních chvil bylo patrné, že se jedná o vskutku povedený počin, což dokazuje i velký počet získaných medailí. Vrchol produkce pak představuje Glengoyne 21 Years Old, zrající v sudech po sherry. Tento single malt je dodávaný v nádherné dárkové kazetě a stylové lahvi. 

Ideálním způsobem k seznámení s celým produktovým portfoliem značky Glengoyne je pak Glengoyne Gift Pack.  

Protože whisky z palírny Glengoyne je vskutku mimořádná, musí její majitel pamatovat na jednu důležitou věc. Aby se plně rozvinul její charakter, je zapotřebí whisky nalít do správné skleničky. My k tomuto účelu používáme ručně foukané skleničky z řady Amber Glass

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení