TALISKER Single Malt Whisky

Palírna Talisker leží na ostrově Skye. Whisky z této palírny je vyhledávána a milována pro svůj přímořský charakter a rašelinný styl. Je to zároveň jediná palírna, která na tomto bouřlivém, ale nádherném, ostrově leží. Historie distilérie sahá až do roku 1830, kdy byla bratry MacAskillovými vystavěna. Původní palírna lehla popelem po rozsáhlém požáru v roce 1960. O dva roky později se podařilo palírnu rekonstruovat a pokračovat ve výrobě. Dnes je Talisker v majetku společnosti Diageo a společně s dalšími věhlasnými palírny patří do kolekce classic malts.

#ShowMore#

Základní pilíř kolekce Talisker tvoří whisky Talisker 10 Years Old, která je k dostání také v unikátní plechové tubě s provazem, anebo v dárkové kazetě se skleničkami. Po ostrově, kde palírna leží je pojmenovaný Talisker Skye, který přišel na trh v roce 2015. Říká se, že pro svůj nekomplikovaný charakter je právě Skye ideální single malt scotch pro seznámení se s palírnou. V sudech po sherry Amoroso dozrává Talisker Distillers Edition, která je celkově hojně oceňovaná na mezinárodních přehlídkách. Mezi novinky posledních let patří Talisker Port Ruighe, dozrávající po portském víně a také více kouřová whisky Talisker Storm. O sudové síle je stáčený Talisker 57° North, odkazující se na zeměpisnou šířku ostrova Skye.

Limitované edice a zároveň nejstarší jednosladové whisky z této ostrovní palírny pak tvoří Talisker 25 Years Old a Talisker 30 Years Old. Vyzkoušejte klasiku scotské whisky z Taliskeru a vychutnejte si burácející příboj ve vaší sklence pěkně z pohodlí vašeho domova.

Talisker_whisky_láhve_espirits

2 položek celkem

Cena

10991210
110991210

Značky

Položek k zobrazení: 2