Jacopo Poli Grappa Sarpa di Poli 40% 0,7 l

759 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
30.9.2022

Symbol rodiny Poli, Grappa Sarpa di Poli. Mimořádně povedená grappa destilovaná z matolin červených vinných odrůd tvořících směsi vín z Bordeaux.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Grappa Sarpa di Poli je mladá a nestařená grappa destilovaná z matolin výrazných červených odrůd Merlot a Cabernet. Ze směsí těchto odrůd pocházejí i ta nejlepší světová vína, vína z francouzského Bordeaux, kterým se ale dobře daří i v italském regionu Veneto. A právě to měl na paměti Jacopo Poli, když v roce 1983 tuto smyslnou grappu vymýšlel.

Jeho hlavní myšlenkou bylo stvořit grappu zachycující tradiční aroma, ale bez typických vad, které grappy v minulosti mívaly, tj. štíplavost, agresivitu a olejovitost. Chtěl vytvořit nový standard grapp, které právě v této době zažívaly svou revoluci a odklon od pálenek nižší kvality k destilátům nesoucí označení prémium. Grappa Sarpa di Poli je výsledkem letitého snažení a můžeme ji brát jako pomyslný most mezi dřívější produkcí a novým stylem grapp, který v sobě snoubí to nejlepší z původní tradiční receptury a nového způsobu zpracování. Dílo, které od té doby určuje nový standard oblíbených italských pálenek. 

Dlužno dodat, proč Jacopo Poli pro svůj nový destilát zvolil název Sarpa. Sarpa v dialektu regionu Veneto znamená matolina, tzn. slupky, střapiny a semínka zbylé po lisování hroznů pro výrobu vína. A protože jsou kvalitní a čerstvé matoliny alfou a omegou produkce grappy, použil je i coby název tohoto, dnes již legendárního, díla.

Sarpa di Poli má robustní a skoro až rustikální charakter s lehce travnatou vůní připomínajcí čerstvě posekanou trávu. Dále lze v aroma cítít tóny vína, muškátu, růží a fialek. Chuť je plná a jemná a dohromady tvoří kompaktní celek. Je to  zkrátka moderní grappa, která udává směr již více než 30 let.

Jako všechny grapy Jacopo Poli je i Sarpa di Poli doidávaná v typické plechové dóze a v lahvi s úzkým uzavíratelným hrdlem. A stejně jako ostatní grappy je připravena být Vašim oblíbeným společníkem po slavnostní večeři. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jacopo Poli
Balení: Tuba
Druh: Grappa
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Výrobce: Jacopo Poli
Země původu: Itálie
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Grappa 23.10.2017 13:27
Tak jsem neodolal a tuhle grappu jsem ochutnal. Musím přiznat, že jsem nevěděl do čeho jdu, protože vyhledávám hlavně koňaky. Tady mě docela zaujala nízká cena. Můžu ale svědomitě prohlásit, že jsem byl unešen a lahev padla velmi brzo. Doporučuju všem, co nikdy grappu neměli to vyzkoušet. Je to krásný a jemný pití a chutná i manželce, která jinak nic nepije.
Odpovědět