Janneau XO 40% 0,7 l

1 300 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Armagnac Janneau XO, jehož nejstarší eaux-de-vie zrají po dobu 30 let, Vás jednoduše nadchne . Držitel mnoha prestižních ocenění a jeden z nejlepších Armagnaců ve své třídě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Janneau XO je blend prvotřídních eaux-de-vie vyráběných z hroznů odrůd Baco a Ugni Blanc pěstovaných v regionech Bas Armagnac a Ténarèze. Při výrobě je používán převážně Single Distillation a z malé části také Double Distillation proces. Eaux-de-vie zrají odděleně v sudech z limousinského dubu. Nejstarší složkou výsledného destilátu jsou až 30 leté eaux-de-vie. Většinu ale tvoří 12 až 25 leté Armagnacy.

Aroma Janneau XO je ovocné a suché s tóny bobulového ovoce a vanilky. Najdou se vněm ale i borůvky, ostružiny a hřebíček.  Chuť je pak velmi intenzivní a harmonická s prvky pomerančové marmelády, tabáku, mandlí a třešňovice. Závěr je pak velmi dlouhý s lehkými tóny skořice, pepře a tabáku. K dostání je v typické oválné dárkové dóze a klasické kapkovité lahvi.

Značka Janneau existuje od roku 1852 a dnes rodinné vinařství řídí již 4 generace rodiny zakladatele. Veškeré poznatky, dovednosti a tajemství tak zůstávají stále v rukách jedné rodiny, která díky své neobyčejné píli a naprostému odhodlání vybudovala jednu z nejdůležitějších značek Armaňaku. A po právu může být na své, skoro dvěstěleté, dílo patřičně hrdá.

Janneau XO je jeden z nejoceňovanějších Armagnaců na světě. Výčet medailí, které si tento neobyčejně smyslný Armaňak odnesl ze světových výstav je by se nám sem celý ani nevešel. Pár jich je ale nutné zmínit. Jsou jimi stříbrná medaile "Outstanding" z International Wine & Spirit Competition 2015, zlatá medaile v téže soutěži z let 2008, 2009 a také z let 1995 až 1998. 

Janneau XO je armaňak, který nesmí uniknout pozornosti nikoho, kdo to myslí s francouzskými brandy vážně. Je to opravdu nepopsatelný zážitek. Inu posuďte nakonec sami.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Janneau
Balení: Plechová tuba
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Armagnac
Obsah láhve: 0,7 l
Výrobce: Janneau
Země původu: Francie