Legendario Aňejo 9 Years Old 40% 0,7 l

770 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Jeden z nejpopulárnějších kubánských rumů zrajících až devět let v sudech po bourbonu. Jemný a lehký přesto ale výrazný. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rumy značky Legendario se vyrábějí na Kubě od roku 1945. Nejsou sice ve světě tak známy jako konkurenční Havana Club, ale svou kvalitou a chutí se Havaně hravě vyrovnají. Destilují se z té nejlepší cukrové třtiny vypěstované na " ostrově svobody" a zrají ve sklepých v samém srdci hlavního kubánského města Havany. Rumy Legendario zažívají poslední dobou obrovský celosvětový boom díky své premiové kvalitě a nízké ceně. Jsou oblíbené zejména jako přísady do koktejlů, ale konzumují se i čisté.

Legendario Aňejo 9 Years Old je blend rumů zrajících až 9 let v sudech z amerického dubu, které před tím hostily bourbon. Ke konci se do blendu přidává trochu muškátového vína, které se společně s rumem nechává mísit po dobu 15 dnů. Teprve potom je výsledná směs filtrována tradiční Legendario metodou přes aktivní uhlí a křemičitý písek a lahvována. Díky použitým sudům a následné filtraci je výsledný blend elegantní a zároveň jemný a lehký. 

Legendario Aňejo má tmavě jantarovou barvu. Aroma je pak sladké s tóny rozinek, pečených banánů a čokolády. Chuť je pak sladce jemná s tóny čokolády a melasy. 

Legendario Aňejo 9 Years Old se může chlubit početným prvenstvím v soutěžích o nejlepší kubánský rum. 

Doplňkové parametry

Kategorie: LEGENDARIO rum
Balení: holá lahev
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Stáří: 9 let
Výrobce: Legendario S.A.
Země původu: Kuba