Martell

Webová stránka značky: Martell

Historie koňaku Martell sahá až do roku 1715, kdy obchodník jménem Jean Martell založil firmu, nesoucí jeho jméno, ve městě Cognac v západní Francii. Díky 300leté historii jej tedy lze považovat za skutečného praotce dnešního koňaku.

Už od počátku bylo jasné, že domácí trh bude pro Martell brzy malý, a od roku 1831, kdy vzniklo první VSOP, se úspěšně etabloval i mimo Evropu. Dnes patří Martell do francouzské skupiny Pernod Ricard.

Už do počátku jsou základem pro tento cognac ty nejlepší hrozny z regionu Les Borderies. K destilaci jsou používány unikátní techniky vycházející z těch původních - ještě z období Jeana Martella. Ke zrání se používají pečlivě vybrané dubové sudy.

1.9. 1715 umírá ve Versailles francouzský král Louis XIV. Král Slunce po sobě zanechal rozkvetlou zemi s vytříbeným smyslem pro krásu a dokonalost v každém směru.Stejného dne založil Jean Martell, mladý obchodník z Jersey, podnik v kraji Cognac, na březích řeky Charente a dal tím vzniknout prvnímu z velkým producentů francouzských cognaců z tohoto věhlasného kraje. Za života Jeana však ještě Martell neprodukoval svůj vlastní cognac, nýbrž obchodoval s produkcí ostatních domů.

Rodiný erb sahá hluboko do středověku. Je na něm znázorněný rorýs sedící na stuze nad třemi palicemi. Od prvopočátku domu je rodinný erb užíván jako symbol značky Martell. Během historie prošel erb několika úpravami až do podoby, jak jej známe dnes.

1753 - Po náhlé smrti Jeana Martella převzala rodinný podnik jeho manželka Rachel. Neustálý růst podniku a zároveň určíté zábrany v produkci eau-de-vie ostatních producentů, se kterými Martell obchodoval, vedly Rachel k razantnímu kroku. Pořídila typické regionální stavení „Gatebourse“ s vinicemi a sklepy a začala výrobu vlastních eau-de-vie.

1775 - Rachel Martell předala vedení společnosti svým dvěma synům, Jeanovi a Frédéricovi Gabrielovi aby pokračovali v rodinné tradici a práci svého otce. Zahraniční obchod vzkvétá a brzy přichází i první dodávka sudů s cognacem do nově se formujících Spojených Států Amerických.

1814 - Auguste Martell, pravnuk Jeana Martella, se mezi lety 1806 až 1815 usazuje v Anglii za účelem přelstít kontinentální blokádu a zachovat tak dodávky na anglický trh. V roce 1808 uděluje král George III společnosti Martell dovozní licencii, čímž se Martell stává jedničkou na anglickém trhu.

1831 - Martell stvořil svůj první V.S.O.P.

1848 - Martell začíná prodávat svojí produkci v lahvích s modrostříbrnou etiketou.

1858 - Věhlas společnosti neustále narůstá a Martell začíná dodávat svojí produkci i na asijské trhy. Převážně do Japonska, Indonésie, Vietnamu a Koreje

1912 -  Edouard Martell stvořil Martell Cordon Bleu. Vynikající a unikátní cognac vytříbené chuti je představen veřejnosti v legendárním monackém hotelu de Paris

1990 - Rodinný erb se mění do dnešní podoby. Rorýs vzlétnul a erb tak dostává moderní nádech.

2005 - Martell X.O. spatřil světlo světa.

2007 - Martell stvořil Martel Création Grand Extra v lahvi navržené renomovaným designerem a umělcem Serge Mansau.

2009 - Více jak 300 let vášně, umění a perfekcionismu domu Martell se spojilo v Martell L´Or de Jean Martell. Nádherný a unikátní dekantér ozdobený 24 karátovým zlatem s tím nejlepším cognacem z produkce legendárního domu.

 

 

 

 

Cena

6893899
16893899
4 položek celkem
cognac martell vs espiritscz MRTVS07
cognac martell vsop espiritscz MRTVSOPRB
cognac martell xo
Martell XO 40% 0,7 l
Momentálně nedostupné
3 899 Kč
MRTXO

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem