Metaxa Angels´ Treasure 41% 0,7 l

4 399 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Každý rok uvolní Metaxa jednu malou várku toho nejlepšího co v jejich sklepích zraje. Metaxa Angels´Treasure je blend muškátového vína a vinného destilátu zrajícího až 50 let v sudech z francouzského limousinského bílého  dubu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavním cílem zakladatele značky Metaxa, Spyrose Metaxy, bylo vytvoření nejjemnějšího destilátu s maximální možnou aromatickou intenzitou a to v takovém rozsahu, v jakém se to do té doby nikomu nepodařilo. Ke splnění tohoto ambiciozního cíle si zvolil vlastní, dosti riskantní cestu. Naštěstí mu jeho plán vyšel a po celém světě si tak od roku 1888 můžeme vychutnávat jeho mimořádně jemné a aromatické destiláty. A co že udělal Spyros Metaxa jinak, aby svého cíle docílil? Do destilátů před druhotným stařením přidal aromatické víno Muškát. 

Víno odrůdy Muškát, které se přidává do destilátu Metaxa, je pěstováno na vinicích při samém okraji Evropy v srdci Egejského moře. Zdejší vinná réva je živena sluncem, ochlazována mořským větrem a její kořeny sají vše potřebné z minerální půdy. Díky těmto vlivům jsou zdejší vína velmi aromatická a dosahují mimořádné kvality. Pouze ty nejkvalitnější z nich, po pečlivém výběru master blendera, pak končí jako součást vyzrálých destilátů Metaxa

Metaxa Angels´Treasure je silně limitovaná edice této slavné řecké brandy. Každoročně je uvolněno pár tisíc lahví pro celosvětový trh. Je k dispozici v krásné dárkové kazetě anebo v edici s dvěma originálníma skleničkama. Každoročně se z destilátů zrajících v dubových sudech uvolňuje určité procento alkoholu tzv. angels' share, čímž se síla výsledného destilátu snižuje. Ve sklepých Metaxa jsou ale natolik příznivé podmínky, že se ze sudů odpařuje více voda než alkohol. Výsledek je, že si můžeme vychutnat to, co v jiných případech mohou pouze andělé. 

Barva této prémiové Metaxy je tmavě jantarová s měděnými odlesky. Po prvním přivonění ucítíte pomerančovou kůru a sušené ovoce. Převážně švestky a meruňky. Po dalším přičichnutí ucítíte sladké koření, skořici, muškátový oříšek a hřebíček. Vše doprovázejí tóny čokolády, dubu a karamelek spolu s vanilkou, švestkovou marmeládou a květin.Chuť je pak sametová, hedvábná, hřejivá a neskutečně komplexní. Hlavní roli hrají citrusy, převážně pak pomerančová kůra. Dále pak pepř, hořká čokoláda, tabák a dub. Závěr je intenzivní a nekonečný.

Hledáte-li něco opravdu speciálního pro někoho kdo nevyhledává typickou alkoholovou ostrost většiny destilátů, Metaxa Angels´Treasure je to pravé.   

Doplňkové parametry

Kategorie: Metaxa
Balení: Luxusní dárkový box
Objem alkoholu: 41%
Obsah: 0,7 l
Výrobce: Metaxa
Země původu: Řecko
Položka byla vyprodána…

Metaxa Angels´Treasure