Metaxa Grande Fine 15 YO - edice 2017 40% 0,7 l

1 499 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024

METAXA Grande Fine v nádherné keramické lahvi v nové edici 2017.

Detailní informace

Detailní popis produktu

METAXA Grande Fine je extra jemná řecká brandy s průměrnou délkou zrání 15 let. Nejmladší z použitých eaux-de-vie zraje v limousinských dubových sudech minimálně 8 let. Je oceňována všemi znalci a milovníky stařených destilátů, jako jsou francouzské koňaky a skotské whisky. K dispozici je v nádherných keramických karafách s kresbami inspirovanými řeckými vzory z ostrova Rhodos. 

Stejně jako všechny brandy značky Metaxa, je i Grande Fine nádherně jemným destilátem. Hlavním cílem zakladatele značky Metaxa, Spyrose Metaxy, totiž bylo vytvoření nejjemnějšího destilátu s maximální možnou aromatickou intenzitou a to v takovém rozsahu, v jakém se to do té doby nikomu nepodařilo. Ke splnění tohoto ambiciozního cíle si zvolil vlastní, dosti riskantní cestu. Naštěstí mu jeho plán vyšel a po celém světě si tak od roku 1888 můžeme vychutnávat jeho mimořádně jemné a aromatické destiláty. A co že udělal Spyros Metaxa jinak, aby svého cíle docílil? Do destilátů před druhotným stařením přidal aromatické víno Muškát. 

Víno odrůdy Muškát, které se přidává do destilátu Metaxa, je pěstováno na vinicích při samém okraji Evropy v srdci Egejského moře. Zdejší vinná réva je živena sluncem, ochlazována mořským větrem a její kořeny sají vše potřebné z minerální půdy. Díky těmto vlivům jsou zdejší vína velmi aromatická a dosahují mimořádné kvality. Pouze ty nejkvalitnější z nich, po pečlivém výběru master blendera, pak končí jako součást vyzrálých destilátů Metaxa

K dispozici máme stále původní edici této řady, jejiž výroba je již ukončená a nahrazena novou. Z té původní se tak stal ceněný sběratelský artikl. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Metaxa
Balení: Keramická lahev
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Výrobce: Metaxa
Země původu: Řecko