Metaxa Private Reserve 25th Anniversary 40% 0,7 l

1 890 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Metaxa Private Reserve patří na nejvyšší kvalitativní příčky žebříčku výrobků známé řecké značky. Každý rok vzniká pouze jedna várka s limitovaným počtem lahví stvořena z toho nejlepšího co zraje ve sklepých Metaxa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Od roku 1992 jednou ročně vybere master distiler Constantinos Raptis ty nejstarší a nejlepší sudy ze sklepu Metaxa a ty nejlepší archivní vína a stvoří z nich unikátní blend METAXA Private Reserve. Destiláty v sudech ukryté pocházejí z destilace muškátových vinných odrůd, které v limousinských dubových sudech zrály až 30 let, než docílily potřebné kvality a hlavně jemnosti. Následně se smíchaly s archivním muškátovým vínem a tajnou směsí bylin a vznikla tak tato jedinečná a hojně vyhledávaná řecká brandy. Pozor, každý rok vzniká pouze jedna várka a počet lahví je tak silně limitovaný.  

Stejně jako všechny brandy značky Metaxa, je i Private Reserve nádherně jemným destilátem. Hlavním cílem zakladatele značky Metaxa, Spyrose Metaxy, totiž bylo vytvoření nejjemnějšího destilátu s maximální možnou aromatickou intenzitou a to v takovém rozsahu, v jakém se to do té doby nikomu nepodařilo. Ke splnění tohoto ambiciozního cíle si zvolil vlastní, dosti riskantní cestu. Naštěstí mu jeho plán vyšel a po celém světě si tak od roku 1888 můžeme vychutnávat jeho mimořádně jemné a aromatické destiláty. A co že udělal Spyros Metaxa jinak, aby svého cíle docílil? Do destilátů před druhotným stařením přidal aromatické víno Muškát. 

Víno odrůdy Muškát, které se přidává do destilátu Metaxa, je pěstováno na vinicích při samém okraji Evropy v srdci Egejského moře. Zdejší vinná réva je živena sluncem, ochlazována mořským větrem a její kořeny sají vše potřebné z minerální půdy. Díky těmto vlivům jsou zdejší vína velmi aromatická a dosahují mimořádné kvality. Pouze ty nejkvalitnější z nich, po pečlivém výběru master blendera, pak končí jako součást vyzrálých destilátů Metaxa

METAXA Private Reserve má jantarovou barvu s medovými odlesky. V roma lze cítit sušené květy s tóny dubu, medu, citrusové kůry a čokoldáy. Vše doprovází lehké tóny kávy, zavařených hrušek a koření. V chuti pak dominují tóny fíků, rozinek, tabáku a poemrančové kůry. Závěr je dlouhý a plný sušených fíků a švestek. Je trochu kouřový a hlavně silně aromatický. 

Vychutnejte si tuto mimořádnou Metaxu výhradně čistou. Chcete-li ji s něčím smíchat, pak jedině s kvalitním doutníkem. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Metaxa
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Výrobce: Metaxa
Země původu: Řecko