Millonario 10 Years Old Aniversario Reserva 40% 0,7 l

1 099 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Položka byla vyprodána…

Jemný rum vytvořený k oslavě desetiletého výročí peruánských rumů Millonario. Nádherný a svěží rum, který zrál v sudech po bourbonu a španělském sherry Oloroso. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historie rumů Millonario sahá až do roku 1950, od kdy se oficiálně vyrábí. V malém peruánském městečku Chiclayo začala tento rum vyrábět skupinka místních farmářů, pěstitelů cukrové třtiny. Vzhledem k velkým nákladům na výrobu destilátu, byla i jeho cena na zdejší poměry relativně vysoká. A z tohoto důvodu se rumu začalo přezdívat "por los millonarios", v narážce na to, kdo si jej může dovolit. Značka Millonario v té době svět nijak neohromovala. Až v roce 2004 ji objevil Fabio Rossi, při své cestě do nových krajů. Fabio cestoval s cílem najít nové produky, které by mohl zařadit do svého portfolia. A to se mu právě v Peru podařilo. Rumy Millonario byl natolik unešen, že je okamžitě získal pod svá křídla. A od té doby je rum Millonario jedním z nejvíce vyhledávaných rumů na světě. 

Millonario 10Years Old je rum, který byl vytvořený k oslavě desetiletého výročí značky. Od počátku bylo jasným cílem vytvořit svěží a aromatický rum, který bude dostupný širokému spektru rumových milovníků. Výsledný rum se skládá ze dvou třetin z rumů zrajících 6 let v sudech po bourbonu z palírny v Heaven Hill v Kentucky. Právě část výsledného blendu, která zrála v sudech po bourbonu, dává výslednému rumu svěžest a vanilkový nádech. Zbývající třetina zrála plných deset let v sudech po španělském sherry Oloroso, v sudech z těch nejlepších vinařství regionu Jerez. A právě díky spojení dvou druhů sudů odlišného stáří a původu, je výsledný rum jemný, aromatický a svěží s typickým charakterem rumů Millonario

Ochutnejte i vy tento svěží rum, litovat rozhodně nebudete. Stejně jako celá kolekce rumů Millonario, je i desetiletý zástupce rodiny unikátním dílem, který vyhledává stále více rumových fanoušků. 

Doplňkové parametry

Kategorie: MILLONARIO rum
Balení: holá lahev
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Výrobce: Millonario
Země původu: Peru
Položka byla vyprodána…