Otard

Baron – zakladatel domu Baron Otard Cognac

Baron_Otard_person

Baron Jean-Baptiste Otard se narodil v roce 1763 blízko města Cognac.

V roce 1793, v průběhu francouzské revoluce, byl zajat a odsouzen k smrti. V tom se stalo něco opravdu vyjímečného. Den před jeho popravou se měšťané vzbouřili, probojovali si cestu do vězení a Barona osvobodili.

Po krátkém exilu v Anglii se Baron vrátil do Cognacu a z rodinných zásob eaux-de-vie, které jeho rodina skladovala od roku 1760, vyrobil v roce 1795 svůj první cognac. V tu dobu také koupil jediné královské chateau v Cognacu, které bylo v průběhu francouzské revoluce znárodněno, a zachránil jej tak před zničením.

Zásluhy Jeana-Baptista Otarda

Jeho úspěch, správcovské kvality a velké množství přátel, kterou si za svůj život udělal mu v roce 1804 pomohly ke zvolení starostou v městě Cognac. Tuto prestižní funkci vykonával dlouhým 20 let  až do svého skonu v roce 1824.Ze strany občanů Cognacu se Jean-Baptiste těšil velké úctě, která se mimojiné projevila i tak, že byl dvakrát zvolen do francouzského parlamentu (v letech 1820 a 1824).

V roce 1822 byl vyznamenán Čestnou Legií. Dva roky poté, po své smrti ve věku 61 let, ho městský koncil poctil mimořádnou úctou a to uložením jeho srdce v kostele St Léger s pamětní deskou na které stojí:

Zde leží srdce Lorda Otarda de la Grande

Rytíře Čestné Legie

Starosty tohoto města

Člena parlamentu v letech 1820 a 1824

Chateau

Chateau de Cognac byl postaven jako pevnost chránící město před nájezdy Vikingů a Angličanů na konci 11. Století.

chateau de cognac

V 15. století zakoupil chateau (v té době spíše jeho rujny) hrabě Jean de Valois, přestavěl jej a vybudoval z něj hlavní residenci rodiny Valoisů. François de Valois, budoucí francouzský král známí jako François I., se narodil již v přestavěném chateau v r. 1494.

Krále Françoise I. velmi přitahovala literatůra  a umění všeho druhu. Byl také patronem mnoha renesančních umělců, dokonce i Leonarda Da Vinciho. Během jeho vládnutí prošel Chateau mnoha změnami. Ty nejvýraznější nabraly podobu krásných renesančních sálů, za všechny jmenujme např. Státní a Strážní sál.

Baron Otard zakoupil Chateau v r. 1795 a to hlavně z toho důvodu, že věděl jak jsou jeho vnitřní dispozice důležité pro zrání jeho produkce cognaců. Byl si vědom jak silné jsou stěny v Chateau a polohy sklepů, ležících v blízkosti řeky Charente díky čemuž v je nich stálá vlhkost a teplota. Díky těmto podmínkám, naprosto nezbytným k perfektnímu zrání, je cognac Baron Otard nádherně jemný a elegantní a je dodnes synonimem pro prvotřídní cognac.

sklepy otard

 

Cena

8902950
18902950
3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení