Otard

Baron – zakladatel domu Baron Otard Cognac

Baron_Otard_person

Baron Jean-Baptiste Otard se narodil v roce 1763 blízko města Cognac.

V roce 1793, v průběhu francouzské revoluce, byl zajat a odsouzen k smrti. V tom se stalo něco opravdu vyjímečného. Den před jeho popravou se měšťané vzbouřili, probojovali si cestu do vězení a Barona osvobodili.

Po krátkém exilu v Anglii se Baron vrátil do Cognacu a z rodinných zásob eaux-de-vie, které jeho rodina skladovala od roku 1760, vyrobil v roce 1795 svůj první cognac. V tu dobu také koupil jediné královské chateau v Cognacu, které bylo v průběhu francouzské revoluce znárodněno, a zachránil jej tak před zničením.

Zásluhy Jeana-Baptista Otarda

Jeho úspěch, správcovské kvality a velké množství přátel, kterou si za svůj život udělal mu v roce 1804 pomohly ke zvolení starostou v městě Cognac. Tuto prestižní funkci vykonával dlouhým 20 let  až do svého skonu v roce 1824.Ze strany občanů Cognacu se Jean-Baptiste těšil velké úctě, která se mimojiné projevila i tak, že byl dvakrát zvolen do francouzského parlamentu (v letech 1820 a 1824).

V roce 1822 byl vyznamenán Čestnou Legií. Dva roky poté, po své smrti ve věku 61 let, ho městský koncil poctil mimořádnou úctou a to uložením jeho srdce v kostele St Léger s pamětní deskou na které stojí:

Zde leží srdce Lorda Otarda de la Grande

Rytíře Čestné Legie

Starosty tohoto města

Člena parlamentu v letech 1820 a 1824

Chateau

Chateau de Cognac byl postaven jako pevnost chránící město před nájezdy Vikingů a Angličanů na konci 11. Století.

chateau de cognac

V 15. století zakoupil chateau (v té době spíše jeho rujny) hrabě Jean de Valois, přestavěl jej a vybudoval z něj hlavní residenci rodiny Valoisů. François de Valois, budoucí francouzský král známí jako François I., se narodil již v přestavěném chateau v r. 1494.

Krále Françoise I. velmi přitahovala literatůra  a umění všeho druhu. Byl také patronem mnoha renesančních umělců, dokonce i Leonarda Da Vinciho. Během jeho vládnutí prošel Chateau mnoha změnami. Ty nejvýraznější nabraly podobu krásných renesančních sálů, za všechny jmenujme např. Státní a Strážní sál.

Baron Otard zakoupil Chateau v r. 1795 a to hlavně z toho důvodu, že věděl jak jsou jeho vnitřní dispozice důležité pro zrání jeho produkce cognaců. Byl si vědom jak silné jsou stěny v Chateau a polohy sklepů, ležících v blízkosti řeky Charente díky čemuž v je nich stálá vlhkost a teplota. Díky těmto podmínkám, naprosto nezbytným k perfektnímu zrání, je cognac Baron Otard nádherně jemný a elegantní a je dodnes synonimem pro prvotřídní cognac.

sklepy otard

 

Cena

9603650
19603650
3 položek celkem
konak cognac otard vs bottle
960 Kč
OTDVS
Otard VSOP 40% 0,7 l OTDVSOP
konak cognac otard xo gold giftbox
3 650 Kč
OTDXO

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem