Pyrat XO Reserve 43% 0,7 l

869 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.4.2024

Patnáctiletý rum z Guyany, který charakterizuje jeho unikátní ovocná vůně a silně pomerančová chuť

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pyrat XO Reserve byl od nepaměti spjat s destilerií Pyrat ležící na malinkém korálovém ostrově Anguilla v Malých Antilách.  Nedávno byla produkce přesunuta na Guyanu, kde pokračuje pod hlavičkou giganta Patron Spirits, známého především produkcí špičkových tequil.  Rumy pro výsledný blend XO Reserve se nakupují po celém Karibiku a následně se lahvují do ručně vyráběných karaf zdobených
žlutooranžovou stuhou na hrdle a přívěskem zobrazujícím bůžka Hoti, patrona všech barmanů.

Pyrat XO Reserve poznáte na první přivonění. Aroma je velmi sladké. Tóny citrusů, zejména pak pomerančů a mandarinek, jsou tak intenzivní, že máte pocit že nečicháte k rumu, ale k ovocnému nektaru. Teprve hlouběji jsou pak cítit tóny vanilky, třtinového cukru a skořice. Stejně jako v aroma tak i v chuti jsou nejvýrazněji cítit pomeranče, které nedávají moc prostoru ostatním tónům. Ty se dostávají na povrch až po chvilce a vévodí jim hlavně skořice, vanilka a karamel. Vše končí opět velmi sladce a pomerančově.

I přesto, že jde o patnáctiletý rum, je jeho hlavní charakteristikou pomerančová sladkost, která jej činí lehce zapamatovatelný a nezaměnitelný. Je ideální pro ty, kteří s rumy teprve začínají. Ikdyž dlouhozrající rumy by se míchat neměli, u Pyrata můžeme udělat vyjímku a použít je krom samotného popíjení i jako přísadu do luxusních rumových koktailů.

Doplňkové parametry

Kategorie: PYRAT rum
Objem alkoholu: 43%
Obsah láhve: 0,7 l
Stáří: 15 let
Výrobce: Patron Spirits
Země původu: Guyana