Industrias Licoreras

Webová stránka značky: Industrias Licoreras

 

Společnost, která na svět přivádí tolik oblíbené Ron Zacapa Centrenario

Historie

Příběh začíná v malebném městě Zacapa v Guatemale. Ron Zacapa je vyhlášený zejména tím, že zraje nad mraky. Než se ale dostane na své obvyklé místo zrání, musíme ujít dlouhou cestu v nižších výškách, přesněji pouze 229 m nad mořem.

Městečko Zacapa leží ve východní Guatemale v nadmořské výšce 229 m. Bylo založeno v roce 1876 jako železniční zastávka a velmi brzo se rozrostlo o nové obyvatele, zejména cestovatele. Nejlepším důkazem kosmopolitnosti Zacapy jsou příjmení dnešních obyvatel, která jsou opravdu velmi různorodá.

Ron_Zacapa_hill

V roce 1976 slavilo město Zacapa sto let od založení. K oslavě tohoto výročí se největší guatemalský producent rumů rozhodl vyrobit něco speciálního.S využitím znalostí získaných mnoholetou praxí se zrodil nový unikátní destilát, Ron Zacapa Centenario 

Panenský sirup 

Pro dosažení vynikající vybalancované chuti růmu Zacapa se musíme vydat nad město, kde se pěstuje cukrová třtina, ze které se získává čerstvá třtinová šťáva přezdívaná paneský sirup (orig.virgin sugar cane honey). 

Plantáž se nachází na sopečných polích nazývaných Retalhuleu, 350 m nad mořem, v jihozápadní části Guatemaly. Díky úrodné kyselé půdě a celoročnímu slunečnímu svitu nenajdeme nikde na světě lepší podmínky pro pěstování cukrové třtiny. Většina producentů rumů používá jako základ výroby melasu, což je vlastně vedlejší produkt při výrobě cukru. Zacapa je ale jiná. K dosažení sladší a jemnější chuti Zacapa používá výhradně koncentrovaný první lis cukrové třtiny známý jako paneský sirup.

Sugar_Cane

Toto je zcela zásadní bod, na kterém se začíná tvořit nezaměnitelná chuť rumů Zacapa.

Fermentace

Paneský sirup se přesune do kvasných kádí a fermentace může začít. Všechny rumy Zacapa jsou kvašeny vlastním kmenem kvasinek získaných z ananasů. Tento kmen je znám pod latinským názvem Saccharomyces cerevisiae.

fermentation

Výhodou tohoto kmene kvasinek je dodání precizního aromatického složení, které Zacapa vyžaduje. I když doba kvašení je delší než u jiných rumů, výsledek stojí za to. 

Destilace

Destilace je další krok, který stanovuje výsledný charakter Zacapy. Používají se měděné kotle a celý proces je kontrolován každou minutu experty, aby byla zaručená výsledná kvalita destilátu, který je následně přečerpán do sudů a uložen k zrání.

Zrání

Příběh Zacapy se dostává ke svému vrcholu, a to v „La casa de las nubes“ (Dům nad mraky) ve výšce 2300 m nad mořem, nacházejícím se v Quetzaltenangoské vysočině. Zde zraje rum za pomoci unikátního systému SOLERA, což je poslední díl ve skládance výroby krásného, komplexního a vybalancovaného rumu Zacapa.

Toto ohromující místo, jedno z vůbec nejvyšších míst na světě, kde zraje alkohol, je místem, kde rumy Zacapa pomalu získávají svoji jedinečnost. Zde na vrcholcích hor studený vzduch zpomaluje zrání, přičemž nižší atmosferický tlak a řidší vzduch pomáhá louhování chutí ze sudů do destilátu. Jedině v tomto unikátním prostředí se může vyvinout hluboké aroma, plná barva a bohatá chuť rumů Zacapa, a dosáhnout tak dokonalosti.

zaca aging

Jakmile je destilát umístěn v sudech na svém místě, může začít proces zrání, který se nazývá SISTEMA SOLERA. Tato technika je stará přes více jak 500 let a pochází ze Španělska, kde byla používaná pro zrání sherry. Celý proces spočívá v míchání rumů různého stáří, které zrály v sudech po americké whisky, delikátním sherry a vínu Pedro Ximenez. Každá kapka projde těmito třemi typy dubových sudů, aby výsledný rum získal jejich aroma a chuť. Výsledkem tohoto všeho je mimořádně kvalitní rum, který si za svoji relativně krátkou existenci získal srdce milovníků rumů po celém světě.

 Řemeslná zručnost

Jakožto srdce máyské civilizace je historie Guatemaly velmi rozsáhlá a sahá tisíce let do minulosti. Do dnešní doby máyská éra ovlivňuje guatemalské umění, kulturu a jazyk. Máyský odkaz nesou také lahve rumů Zacapa, na kterých se nacházejí již tradiční pletené řetízky. Pletený řetízek je mayský symbol reprezentující spojitost času s vesmírem a země s nebem.  Tyto řetízky jsou ručně pletené, takže každá lahev je svým způsobem originál. Pocházejí z vesnic departmentů Chiquimula, El Quiché a El Progreso.

zacapa-close

Cena

39503951
139503951
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem