Bowmore 12 Years Old 40% 0,7 l

Akce
949 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.10.2021

Dvanáctiletá Bowmore je nejprodávanější whisky této legendární palírny z ostrova Islay. Snoubí v sobě květinové tóny s lehkým rašelinným kouřem.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Single malty z Islay jsou pověstné svým silným kouřovým aroma. Bowmore 12 Years Old je komplexní a perfektně vyvážený single malt, který v sobě snoubí všechny typické vlastnosti palírny Bowmore, mezi které patří předávání tradic výroby z generaci na generaci, síla mořského příboje a zdější větrná krajina. Potkávají se v ni krásné pobřežní a květinové tóny spolu s typickou ostrovní kouřovostí.

Je to vynikající whisky jantarové barvy, vonící po citrónové kůře a medu, kterými proniká rašelinná kouřovost tolik charakteristická pro whisky z Bowmore. Chuť je pak plná a medová s nádechem kouře. Vše končí dlouhým závěrem s tóny citrusů, popela a moře.

Celkově se jedná o klasickou whisky a srdce kolekce Bowmore - nakouřenou, ovocnou, pobřežní a delikátní, která je zároveň držitelem mnoha mezinárodních ocenění. Je to whisky, která zasvětí začátečníky do tajů chutí a stylu palírny Bowmore a osatních nakouřenějších single maltů z ostrova Islay.

                                                      bow121      bow122       bow123

Doplňkové parametry

Kategorie: BOWMORE Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Islay
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Bowmore
Stáří: 12 let
Země původu: Skotsko

Ochutnávka

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
K Avatar autora Lahůdka 18.8.2016 13:41
Není tolik nakouřená jako ostatní whisky z Islay a z Bowmore, což z něj ale zároveň dělá vhodnou whisky i pro ty, kdo nemusí silnou rašelinost ostatních whisky z Islay. Jedna z mých oblíbených maltů. Mohu doporučit.
Odpovědět