Destileria Colombiana

Webová stránka značky: Destileria Colombiana


labelPodle legendy sahá historie značky Dictador až ke konci 18. století, do doby kdy Severo Arango y Ferro přicestoval do dnešní Kolumbie. Ferro přijel jako vyslanec koloniálního Španělska a jeho úkolem bylo zvýšit a zefektivnit výběr daní v tehdejší španělské državě. A protože to byl opravdu silný, striktní a rozkazovačný muž, brzy si vysloužil přiléhavou přezdívku - Dictador. Když zrovna nevybíral daně, objevoval exotickou Kolumbii a její specifické produkty. No a pak to přišlo. Zamiloval se. Jakmile objevil kolumbijský rum totálně propadl jeho chuti a stal se z něj klíčový distributor cukrové třtiny. Tolik praví pověst.

V roce 1913, téměř 180 let od doby vzniku této legendy, založil Severův potomek Don Julio y Parra palírnu Destileria Colombiana. Don Julio zasvětil svůj život odtajnováním legendy svého předka a stejně tak i výzkumu nástrah výroby rumu. Výsledek se brzy dostavil a značka Dictador byla považována za nejlepšího producenta kolumbijských rumů v karibském regionu. Díky své poloze je Kolumbie jedním ze tří nevjětších světových pěstitelů cukrové třtiny dosahujících jak velké kvality tak i kvantity sklizně. Historické město Cartagena a jeho okolí je známé jako první region produkující cukrovou třtinu v Jižní Americe. A právě v tomto historickém koloniálním městě míchá ty nejlepší rumy master blender Hernan Parra, zástupce třetí generace rodiny zakladatele a muže jenž začal psát první řádky rodinné tradice diky které si svět může vychutnávat tyto skvělé rumy.

Důkazem toho, že to v Destileria Colombiana opravdu umějí na jedničku je opravdu obsáhlý výčet medailí a cen z prestižních světových soutěží, které si rumy Doctador skoro každoročně odvážejí domů. Jejich přehled naleznete v detailním přehledu každého rumu Dictador.

 

Cena

9302499
19302499
3 položek celkem
Dictator XO Insolent+box
2 499 Kč
DICXOI

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem