Destileria Colombiana

Webová stránka značky: Destileria Colombiana


labelPodle legendy sahá historie značky Dictador až ke konci 18. století, do doby kdy Severo Arango y Ferro přicestoval do dnešní Kolumbie. Ferro přijel jako vyslanec koloniálního Španělska a jeho úkolem bylo zvýšit a zefektivnit výběr daní v tehdejší španělské državě. A protože to byl opravdu silný, striktní a rozkazovačný muž, brzy si vysloužil přiléhavou přezdívku - Dictador. Když zrovna nevybíral daně, objevoval exotickou Kolumbii a její specifické produkty. No a pak to přišlo. Zamiloval se. Jakmile objevil kolumbijský rum totálně propadl jeho chuti a stal se z něj klíčový distributor cukrové třtiny. Tolik praví pověst.

V roce 1913, téměř 180 let od doby vzniku této legendy, založil Severův potomek Don Julio y Parra palírnu Destileria Colombiana. Don Julio zasvětil svůj život odtajnováním legendy svého předka a stejně tak i výzkumu nástrah výroby rumu. Výsledek se brzy dostavil a značka Dictador byla považována za nejlepšího producenta kolumbijských rumů v karibském regionu. Díky své poloze je Kolumbie jedním ze tří nevjětších světových pěstitelů cukrové třtiny dosahujících jak velké kvality tak i kvantity sklizně. Historické město Cartagena a jeho okolí je známé jako první region produkující cukrovou třtinu v Jižní Americe. A právě v tomto historickém koloniálním městě míchá ty nejlepší rumy master blender Hernan Parra, zástupce třetí generace rodiny zakladatele a muže jenž začal psát první řádky rodinné tradice diky které si svět může vychutnávat tyto skvělé rumy.

Důkazem toho, že to v Destileria Colombiana opravdu umějí na jedničku je opravdu obsáhlý výčet medailí a cen z prestižních světových soutěží, které si rumy Doctador skoro každoročně odvážejí domů. Jejich přehled naleznete v detailním přehledu každého rumu Dictador.

 

Cena

8492198
18492198
4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení