Glenfiddich 12 Years Old 40% 0,7 l

890 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Nejmladší single malt z rodiny Glenfiddich dodávaný v typické tříboké lahvi s charakteristickým hruškovým aroma.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celosvětově proslulá a dnes již legendární palírna Glenfiddich leží v hlavním městě whisky, ve skotském Dufftownu, v údolí řeky Fiddich. Palírnu založil v roce 1887 William Grant a za pomoci své rodiny ji také sám postavil. Rok na to spatřily světlo světa první kapky destilátu z palírny, která do jisté míry určila takovou podobu whisky, jak ji známe dnes. Krach místní mísírny Pattison v roce 1898 poškodil také Glenfiddich coby největšího dodavatele whisky. Oproti mnohým dalším palírnám, které pád Pettisonu nepřežily, se Glennfidich rozhodl vyrábět vlastní blend a dostat jej na celosvětový trh. Tato strategie se ukázala jako úspěšná a Glenfiddich si získal ve světě výtečné renomé. Po prohibici byla Glenfiddich jednou z pouze šesti palíren, které přežily. Vzhledem k obrovské konkurenci a mnoha fúzím, které nepřetržitě nahrávaly velkým koncernům, rozhodl se stále spíše rodinný podnik Glenfiddich k riskantnímu kroku. V roce 1963 překvapil světový trh tím, že na něj uvedl jako první firma svůj single malt, do té doby tajemství, které znali pouze Skoti. To se v branži setkalo nejprve s velkým nepochopením. Avšak díky vytrvalému marketingu a tříboké zelené lahvi s jelenem na etiketě se brzy stal Glenffidich lídrem v prodeji single malt whisky s podílem 26% světového trhu. Dodnes tak můžeme považovat Glenfiddich za průkopníka nové historie whisky, kdy si své místo pod sluncem vybojoval single malt a úspěšně tak konkuroval zaběhlým blendům.

Glenfiddich 12 Years Old je nejmladší single malt z rodiny Glenfiddich a zároveň nejoceňovanější whisky na světě. Voda na jeho výrobu pochází ze stejného zdroje highlandské pramenité vody jakou zde používají od pradávna. I díky ní ma tento dvanáctiletý malt svěží ovocnou chuť na které si William Grant tolik zakládal. Zraje nejméně dvanáct let v sudech z amerického dubu po bourbonu a v sudech po sherry z dubu evropského z čehož získává svou typickou sladkou a hruškovou chuť. Je to single malt klasického speysideského charakteru. Není nikterak komplikovaný, je lehce přístupný i pro ty, kteří se se skotskou whisky teprve seznamují.

Barva je zlatá. Aroma je typicky čerstvé a ovocné s tóny hrušek. Chuť je sladká a ovocná s jasnými tóny máslových karamelek, smetany a sladu s decentními dubovými podtóny. Závěr je pak jemný a delikátní.

O svém vyjímečném postavení na trhu vypovídá i řada ocenění, které Glenfiddich 12 Years Old získal. Mezi ty nedávné nelze nezmínit např. Gold medal z International Spirits Chalenge z roku 2014.

Tento malt je na espirits.cz k dostání v dárkové kartonové tubě v typické tříboké zelené lahvi.

opm  aberlou121 oban    talstorm3    tal105    g3

 

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENFIDDICH Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glennfiditch
Stáří: 12 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Glenfiddich

Master Class