Gran Duque De Alba XO 40% 0,7 l

1 399 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Položka byla vyprodána…

Brandy Gran Doque De Alba XO je prvotřídní španělská brandy od Williams & Humbert ceněná pro svojí unikátní chuť a příznivou cenu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vytříbená chuť a mimořádná kvalita patnáctileté brandy Gran Duque de Alba XO v typické lahvi s pečetí a stuhou. To vše uložené v elegantní modré dárkové tubě dohromady tvoří honosný celek, který potěší každého příznivce ušlechtilých destilátů.

Myšlenka vyrábět brandy se zrodila ve vinařství Williams & Humbert v roce 1945 kdy zdejší vinaři hledali využití pro své  sudy ve kterých dozrálo zdejší věhlasné sherry. Již je dále nechtěli poskytovat pouze Skotům pro jejich whisky. Chtěli v nich nechat vyzrát svůj vlastní destilát. Když tehdejší představitel rodiny vlastníků vinařství přinesl vzorek Vévodovi z Alby, aby mu novinku představil a požádal jej o svolení pojmenovat brandy po něm, stalo se něco neočekávaného. Vévoda byl novinkou natolik učarován, že výrobci rovnu nabídl jméno svého slavného předka Gran Duque de Alba. Od té doby nese, dnes již legendární brandy, tento aristokratický název a je tak neodmyslitelně spojována s krajem Jerez.

Gran Duque de Alba XO je perfektní kombinací destilátů zrajících systémem solera a určených pro výrobu GDA Gran Reserva Solera a GDA ORO. Finální zrání blendu se odehrává v sudech z amerického dubu, kde dříve zrálo po celých 20 let slavné sherry Pedro Ximenez Don Guido. Výsledkem je unikátní brandy prvotřídní kvality, což dokazuje i zisk prestižní ceny Double Gold na San Francisco World Spirits Competition v roce 2013. 

Gran Duque de Alba XO má mahagonovou až ebonovou barvu s velmi intenzivním aroma s tóny hrozinek, hroznů, švestek a vanilky. V aroma je na první přičichnutí patrné dlouhé zrání v dubových sudech po sherry. Chuť je výrazná, komplexní a monumentální. Získá si Vás hned po první doušku. 

Nejlépe si tuto brandy vychutnáte čistou v zahřáté koňakovce. Tak se nejlépe uvolní všechny tóny této unikátní brandy, které Vás okamžitě pohltí.

tal107

Doplňkové parametry

Kategorie: Gran Duque de Alba
Balení: Dárková tuba
Druh: Brandy
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Stáří: 15 let
Typ sudu: sherry Don Guido - Pedro Ximenez
Výrobce: Williams & Humbert
Země původu: Španělsko
Položka byla vyprodána…