Jacopo Poli Grappa Po di Poli Morbida 40% 0,7 l

899 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Morbida je krásně čerstvá grappa jemně destilovaná z hroznů odrůdy Moscato z regionu Colli Euganei.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Grappa Po di Poli Morbida je grappa s velmi výrazným aroma, nasládlou chutí s muškátovým charakterem. Je to grappa destilovaná z matolin muškátových vinných odrůd. Její bohatý buket a jemná struktura odlišuje tuto grappu od ostatních. Nejlépe si ji vychutnáte při teplotě do 19°C.

Rodinná palírna Poli vznikla v roce 1898 a od té doby hraje hlavní roli v italské produkci destilátů. Od 70. let 20. století zažila grappa revoluci a z původně druhořadého destilátu se stal destilát prémiový. A rodina Poli stála v první řadě. Je i její zásluhou, že si můžeme vychutnávat  grappu v dnešní podobě s velkým výběrem použitých odrůd a stylů. Kouzlo rodiné firmy Poli a její dlouhé tradice ještě podtrhují použité destilační kotle, které jsou, stejně jako před více než sto lety, stále zahřívány párou. Výsledkem je vždy nádherná a poctivá grappa, kterou si ihned zamilujete. 

Jak vlastně Grappa Po di Poli Morbida vznikla a co znamená to zvláštní slovo PO v názvu? Grappa se destiluje převážně z matolin červených odrůd vinné révy, které obsahují více alkoholu. V roce 1995 si ale v Poli řekli, že zkusí vypálit i matoliny z bílých odrůd, které nesou přízvisko "aromatické". Jsou to odrůdy muškát, tramín a fragola. Výsledek byl přímo vynikající, ale výnos velmi malý. Po každém destilačním cyklu se otec současného majitele palírny ptal na množství. Ten odpověděl "Un Po", což znamená "málo". Po několika cyklech  odpečetil celní úředník nádobu s destilátem a otec ochutnal výsledek. Byl velmi překvapený chutí a svému synovi řekl: "Je to vynikající grapa a po několika PO si to nakonec dokázal." A tak vznikl tento zajímavý název, označující aromatickou grappu, která se rodí jen velmi pomalu a pomálu.

Grappa Po di Poli Morbida je, jako všechny grappy z Poli, dodávána v elegantní plechové tubě, v láhvi s úzkým hrdlem a zaviratelnou zátkou. Tuto grappu doporučujeme vychutnávat v tulipánových sklenicích. Ideálně pak po výtečném jídle, protože i tato grappa je vynikající digestiv pomáhající s trávením. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jacopo Poli
Balení: Tuba
Druh: Grappa
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Výrobce: Jacopo Poli
Země původu: Itálie