Jack Daniel's Master No. 6 Giftbox 43% 0,7 l

990 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Šestá z kolekce Master Distillers Series zasvěcená master destillerovi Jimmu Bedfordovi, který vedl palírnu v Tennessee dlouhých 20 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna The Jack Daniel's Distillery byla oficiálně založena roku 1866 Jasperem Newtonem Danielem. Stalo se tak potom, co se mladý Jack naučil řemeslu pálení alkoholu od kazatele Dana Calla a jeho otroka Nearesta Greena. Díky jeho píli a umu se z jeho kukuřičného destilátu brzy stala legenda a z jeho Jack Daniel's Old No. 7 nejprodávanější americká whiskey na světě.

Destiláty Jack Daniel's nejsou klasifikovány jako bourbon, ale jako Tennessee whiskey. Jack Daniel k výrobě svého destilátu používá tzv. Lincoln County Process, kdy čerstvý destilát filtruje přes silnou vrstvu javorového uhlí. Díky tomu má výsledný destilát mimořádně jemný charakter a osobitou chuť. A právě tento krok navíc umožňuje značit láhve Jacka jako Tennessee whiskey. 

Za celou dobu existence palírny zastávalo místo master destillera pouze sedm lidí. Kolekce Master Distillers vzdává holt každému z nich, protože každý se podílel obrovskou měrou na budování dnešního kultu Jacka Danielse. První z kolekce je zasvěcená samotnému zakladateli a nositeli slavného jména, který svou palírnu řídil až do roku 1906 kdy zemřel. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: JACK DANIEL'S Tennessee Whiskey
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Druh: Tennessee Whiskey
Edice: Limitovaná edice Master Distiller Series
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Tennessy
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Jack Daniel´s
Země původu: USA