Jacopo Poli Grappa Sarpa Barrique di Poli 40% 0,7 l

799 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Prvotřídní italská grappa zrající v sudech z francouzského dubu, které podtrhují její vyjímečnou kvalitu a chuť tradiční grappy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Grappa Sarpa ORO di Poli je destilát z matolin červených odrůd vinné révy. Hlavními zástupci jsou odrůdy Cabernet a Merlot, které dohromady tvoří ty nejlepší světová vína  z Bordeaux. A protože se jim dobře daří i v regionu Venete, mohou v palírně Poli používat jejich matoliny k destilaci svých legendárních grapp. Grappa Sarpa ORO di Poli je vlastně vyzrálá původní grappa Sarpa di Poli, která zraje v 225 litrových sudech z francouzských dubů. Díky zrání v sudech je ORO jiná než klasická nestařená Sarpa. Unikátní a tradiční styl grapp od Poli v ni však zůstává. 

Stejně jako všechny grappy z palírny Poli, je i Sarpa destilovaná v malých várkách a v tradičních letitých kotlých zahřívaných párou. Myšlenka používat matoliny právě ze slavných odrůd Cabernet a Merlot se urodila v hlavě Jacopo Poli v roce 1983, v době kdy výroba tradiční italské grappy procházela velkou revolucí. Jacopo Poli chtěl zachovat původní styl a aromatický charakter tradičních grapp. Na druhé straně se ale chtěl zbavit častých negativních jevů jakými byla štiplavost, olejnatost a určitá nepříjemná agresivita původních grapp. Výsledkem bádání byla grappa Sarpa di Poli, která v sobě snoubila to nejlepší z obou stylů. Sarpa Oro di Poli je pak dokreslena ještě letitým zráním v dubových sudech, které celé dílo zjemňují a zaoblují do komplexního celku. 

Sarpa Oro di Poli je dodávaná v typické plechové dóze a v tradiční láhvi. Nejlépe si ji vychutnáte při teplotě okolo 19 °C z tulipánovitých sklenic. V ideálním případě Vám pak poslouží jako vyjímečný digestiv po slavnostním jídle. Ochutnejte grappu, která určuje styl a vývoj tohoto, stále více oblíbeného, italského destilátu. Rozhodně zklamáni nebudete. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jacopo Poli
Balení: Tuba
Druh: Grappa
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Výrobce: Jacopo Poli
Země původu: Itálie