Laphroaig

Webová stránka značky: Laphroaig

 

Historie palírny Laphroaig sahá na samý počátek 19. století. kdy si bratři Donald a Alexander Johnston pronajali na ostrově Islay 1000 akrů půdy a začali na něm chovat skot. Když chce někdo chovat dobytek, musí mít dostatek zásob sladu na zimu. Co ale dělat se sladem který zbude? V Anglii by z něj udělali pivo, ale ve Skotsku z něj mohou udělat jen jednu věc; whisky.

Kolem roku 1815 se po ostrově Islay rozneslo, že whisky vyráběná v Laphroaig je vcelku dobrá a že jejich vodní zdroj zásobuje palírnu kvalitní, jemnou a rašelinnou vodou, která přispívá k určité vyjímečnosti zdejší whisky. Velmi brzy se ukázalo, že pálení whisky je výdělečnější zdroj obživy, než chování dobytka  a tak roku 1815 oficiálně vznikla palírna Laphroaig

Laphroaig v té době produkoval svou whisky převážně pro blendy, stejně jako většina skotských palíren. To mělo za následek několik sporů s blendery, kteří si mimořádně kvalitní whisky z Laphroaig přivlastňovali a chtěli ji všemi možnými způsoby ovládnout. 

 

Roku 1994 byla Laphroaig princem Charlesem jako jediné destilérii udělena pečeť dodavatele pro královskou rodinu. Sám princ je velkým příznivcem zdejší 15leté whisky.

 

Laphroaig_range

Cena

9402099
19402099
4 položek celkem
skotska single malt whisky laphroaig select giftbox
940 Kč
LPHS
skotska single malt whisky laphroaig 10 yo giftbox
1 180 Kč
LPG10YO07
laphroaig px cask espirits LPHPX

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem