Laphroaig

Webová stránka značky: Laphroaig

 

Historie palírny Laphroaig sahá na samý počátek 19. století. kdy si bratři Donald a Alexander Johnston pronajali na ostrově Islay 1000 akrů půdy a začali na něm chovat skot. Když chce někdo chovat dobytek, musí mít dostatek zásob sladu na zimu. Co ale dělat se sladem který zbude? V Anglii by z něj udělali pivo, ale ve Skotsku z něj mohou udělat jen jednu věc; whisky.

Kolem roku 1815 se po ostrově Islay rozneslo, že whisky vyráběná v Laphroaig je vcelku dobrá a že jejich vodní zdroj zásobuje palírnu kvalitní, jemnou a rašelinnou vodou, která přispívá k určité vyjímečnosti zdejší whisky. Velmi brzy se ukázalo, že pálení whisky je výdělečnější zdroj obživy, než chování dobytka  a tak roku 1815 oficiálně vznikla palírna Laphroaig

Laphroaig v té době produkoval svou whisky převážně pro blendy, stejně jako většina skotských palíren. To mělo za následek několik sporů s blendery, kteří si mimořádně kvalitní whisky z Laphroaig přivlastňovali a chtěli ji všemi možnými způsoby ovládnout. 

 

Roku 1994 byla Laphroaig princem Charlesem jako jediné destilérii udělena pečeť dodavatele pro královskou rodinu. Sám princ je velkým příznivcem zdejší 15leté whisky.

 

Laphroaig_range

Cena

7891225
17891225
4 položek celkem
skotska single malt whisky laphroaig quarter cask giftbox
Novinka
995 Kč
LPGQC
skotska single malt whisky laphroaig 10 yo giftbox
980 Kč
LPG10YO07
skotska single malt whisky laphroaig select giftbox
789 Kč
LPHS
skotska single malt whisky laphroaig triple wood giftbox
Novinka
1 225 Kč
LPHTW

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem