Laphroaig Select 40%

940 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Název Laphroaig Select pochází z pečlivého výběru amerických a evropských sudů, vybraných pro svůj speciální charakter, který propůjčují destilátu během zrání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Inspirace pro tento nový single malt pochází z historie, z doby před 70 – 80 lety. Tehdy žil poslední člen zakládající rodiny palírny, Ian Hunter. Ian měl na vývoj palírny největší vliv a byl vůbec prvním skotským paličem, který se vypravil zkoumat sudy po bourbonu do USA, aby našel nový zdroj pro svoji palírnu.

Novodobé vedení Laphroaig se tímto činem inspirovalo a vybralo sudy po sherry Oloroso, nové sudy z amerického bílého dubu, sudy po sherry Pedro Ximenez, malé sudy Quarter Cask a sudy z amerického dubu po bourbonu. Z této variace vytvořili 6 nových chutí, které skloubili do nového single maltu, který vybrali sami fanoušci Laphroaigu a kteří jej nazvali Laphroaig Select.

Barva je zlatavá bez jakéhokoliv přidaného karamelu. Aroma je nejprve kouřové, následně převládá vůně po ovoci získané ze sudů po Pedro Ximenez a Oloroso sherry. Na konci vyjdou na povrch ještě květinové tóny s marcipánem a limetkou. Chuť je pak sladká s následnou převahou kouře, která se ke konci mění v ovocné tóny získané z evropských sudů. 

Doplňkové parametry

Kategorie: LAPHROAIG Single Malt Whisky
Balení: Tuba
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Islay
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Laphroaig
Země původu: Skotsko

Distillery Tour

Ochutnávka