Old Pulteney

 

Palírna Old Pulteney v městečku Wick je jednou z nejseverněji postavených palíren ve Skotsku. Je to velmi drsný a větrný kus země skotské vysočiny jejíž pobřeží a blízký přístav omývají vlny severního moře.

Toto extrémní prostředí a unikátní kotle dali vzniknout charakteristické chuti plné síly a zároveň jemnosti moře. Old Pulteney je ztělesnění historie, lidí a místa: Je to ryzí přímořská sigle malt.

Historie palírny:

V roce 1826, v časech kdy malebné skotské městečko Wick zažívalo obrovský rozmach rybářství (převážně sledi), založil James Henderson palírnu, kterou nazval The Old Pulteney. Dodnes je to jedna z nejseverněji položených palíren na skotské pevnině.

V časech kdy silnice do města měly být teprve vybudovány, bylo možné palírnu zásobovat ječmenem a odvážet sudy s whisky pouze po moři. Wick se stal známým pro své sudy stříbra (sledi) a sudy zlata (whisky), které opustily přístav v obrovském množství.

 

Palírna má velmi poutavou historii. Destilační kotle (stills) jsou tvarem do dnešního dne unikátní a popírají všechny zaběhlé zvyklosti. Tak např. wash still (první kotel v destilačním procesu, pro vypálení kvasu) fascinuje návštěvníky pro svoji absenci horního krytu. Legenda tvrdí, že když kotel do palírny přivezli byl moc dlouhý a tak se ředitel palírny rozhodl kotel na konci o trochu zkrátit. Tato historka zapříčinila že dnešní tvar všech Old Pulteney lahví svým krkem připomínají tento legendární kotel.

Od dob svého vzniku palírna prošla rukama mnoha majitelů a v době skotské prohibice byla dokonce na čas zavřena. Naštěstí , když byl tento nesmyslný prohibiční zákon v roce 1947 konečně zrušen, byla zde produkce whisky opět obnovena. Palírna ještě několikrát změnila majitele, než ji do svého portfolia v roce 1995 zařadila společnost Inver House Distillers, která ji vlastní dodnes. Přes všechny tyto veletoče si palírna udržela velmi vysokou kvalitu své whisky. Tradiční řemeslnická zručnost a větrem byčované místo stále přispívají k produkci vyjímečné Old Pulteney Single Malt Scotch Whisky, která je ve světě oceňovaná pro svoji nezaměnitelnost, což dokazuje  řada medailí, které Old Pulteney získává.

Cena

10903990
110903990
5 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení