Old Pulteney 12 Years Old 40% 0,7 l

1 090 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Položka byla vyprodána…

Dvanáctiletá Old Pulteney z nejseverněji položené palírny na skotské pevnině je držitelem mnoha prestižních ocenění a velmi populárním single maltem pro svoji jemnou a bohatou chuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna old Pulteney leží na severovýchodě skotských Highlands v rybářském městečku Wick, které bylo dlouhou dobu považováno za hlavní evropské město sleďů. A právě přítomnost velkého počtu rybářů a jejich neutichající žízně vedla v roce 1826 Jamese Hendersona k založení distilerie. Jméno Pulteney dostala po siru Williamovi Pulteney, který vystavěl městské části spolu s rybářským přístavem. Old před jménem zase pochází z toho, že whisky v těchto přímořských podmínkách neobyčejně rychle zraje a brzy chutná jako "stará". Ve své historii změnila několikrát vlastníka, jednu dobu byla dokonce i odstavená a dnešní slávu si zpět vydobila po převzetí společností Inver House roku 1995, díky které se zde opět začal vyrábět single malt prodávaný pod vlastní značkou. Do té doby byla Old Pulteney spíše neznámou palírnou, která produkovala pouze whisky do blendů, mj. pro Ballentines.

Old Pulteney 12 Years Old je čistý projev vyjímečnosti produkce této palírny. Tradiční výroba využívající techniky, které ostatní palírny již dávno opustily a zaručuje tak opravdu unikátní zážitek. Zraje ve vzduchem vysušených a ručně vybraných sudech po bourbonu z amerického dubu.

Barva je hluboce jantarová s náznaky růžového odstínu. Aroma je pak středně vysoké intensity s tóny mořského vzduchu. Na patře je
suchá, středně tělnatá a jemná s čistým slabě slaným dokončením s patrnou příchutí sherry.

Je to whisky, kterou si oblíbí jak znalec tak i začátečník a pro svoji cenovou dostupnost je velmi oblíbená jak ve světě tak i v samotném Skotsku.

Právem je tato dvanáctiletá single malt držitelem mnoha zlatých medailí z nejprestižnějších mezinárodních soutěží.

                                                  2016 gold           iwsc 2015         silver 20151        silver 2016

Doplňkové parametry

Kategorie: OLD PULTENEY Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Old Pulteney
Stáří: 12 let
Typ sudu: Bourbon
Vlastník: Inver House
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Old Pulteney