Ardbeg 10 Years Old - miniatura 46% 0,05 l

209 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Ardbeg 10 Years Old je komplexní whisky známá po celém světě zejména pro svůj výrazný rašelinný a kouřový nádech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Desetiletý Ardbeg je celosvětově považován za jednu z nejvíce rašelinou nakouřených whisky. Rašelina však nepřehlušuje přirozenou chuť sladu, ale naopak pomáhá dotvářet precizně vyváženou a komplexní chuť.

Obvykle bývá whisky filtrována za studena a redukována na 40%. Ne tak desetiletý Ardbeg. Není ani nijak dobarvován a dosahuje 46% alkoholu. Ne nadarmo byl desetiletý Ardbeg jmenován whisky roku 2008. 

Barva je světle zlatá. Aroma je pak intenzivně kouřové s tóny pikantního citrónu, hořké čokolády, uzených ryb a smažené slaniny. Po zakápnutí vodou přicházejí na povrch tóny moře, včelího vosku a pečené vanilky s trochou skořice. V chuti pak opět dominuje rašelina spolu s pepřem, cappucinem, banány a lesními plody. To vše končí velmi dlouho. Stále hraje prim kouř doprovázený tóny espressa, praženými mandlemi a slabými dozvuky sladu a hrušek.

Je to výjimečná whisky s jedinečnou chutí, na kterou je však potřeba si zvyknout. Nejlépe si ji vychutnáte lehce zakápnutou vlažnou vodou, kdy se plně rozvine její unikátní charakter.

 

                                                                                  

Doplňkové parametry

Kategorie: ARDBEG Single Malt Whisky
Objem alkoholu: 46%
Oblast: Islay
Obsah láhve: 0,05 l
Palírna: Ardbeg
Stáří: 10 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Ochutnávka