Glencairn Premium JUG set - 2 skleničky s džbánkem

1 490 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Dárkové balení dvou Glencairn skleniček na whisky s originálním džbánkem na vodu je jedním z těch nejoblíbenějších dárků v našem obchodě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Otázka, jaká sklenička je ta pravá pro správné vychutnávání whisky, je stará možná jako whisky samotná. Oproti koňaku, grappě nebo šampaňskému neměla whisky dříve žádnou oficiální sklenici a konzumovala se prakticky z čehokoliv. Dlouhou dobu panovala obecná představa, že tím pravým sklem na whisky je tumbler - nízká sklenička s těžkým dnem, u nás známá jako tzv. whiskovka. Ta je ale vhodná spíš pro míchané nápoje nebo bourbon na velké kostce ledu, nikoliv pro kvalitní single malt. 

Vše změnil až zodpovědný přístup Raymonda Davidsona, zakladatele společnosti Glencairn Crystal. Raymond společně se zástupci mnoha palíren vyladil skleničku do dnešní podoby. Každý detail skleničky je pečlivě promyšlený a má svůj důvod. Široké dno umožňuje krásné rozvinutí vůně, přičemž zúžené hrdo ji drží koncentrovanou uvnitř. Těžká a krátká stopka zase umožňuje pohodlný úchop a snadnou manipulaci při degustaci. 

V tomto prestižním balení najdete dvě skleničky na whisky a džbánek na vodu. Další variantou Glencairn dárků je tento stejný set se servírovacím táckem z leštěného dřeva. Jestli byste ale raději vyměnili džbánek za třetí skleničku, tak pro vás máme taky řešení v podobě tohoto setu

Doplňkové parametry

Kategorie: Sklenice na whisky
Balení: Prémiový dárkový box s 2 skleničkami a džbánkem
Barva: Čirá
Obsah balení: 2 skleničky a džbánek
Výrobce: Glencairn
Země původu: Skotsko