Clynelish 14 Years Old 46% 0,7 l

1 530 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Položka byla vyprodána…

Clynelish 14 Years old je typický zástupce oblasti východního pobřeží Highlands. Je to malt s přímořským charakterem, bohatým aroma a vytříbenou chutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

První Clynelish byl založen roku 1819 Markýzem ze Staffordu jako odbytiště pro ječmen pěstovaný jeho poddanými. Palírna Clynelish, kterou známe dnes je defacto nový Clynelish, začala s výrobou whisky po dostavění v roce 1969, kdy nahradil originální palírnu Clynelish ležící přes ulici. Původní palírna však nezůstala uzavřená na dlouho. Nedostatek whisky z Islay zaviněný suchem přinutil znovu původní Clynelish otevřít a destilovat v ní rašelinnou whisky pro potřeby palíren z Islay. Původní Clynelish se tak přejmenoval na Brora a produkoval silně nakouřené whisky, a to až do roku 1983, kdy se původní palírna uzavřela natrvalo. Za tu krátkou dobu se ale z Brory stal doslova fenomén a ještě dnes je k dostání na aukcích za tisíce liber.

Clynelish 14 years old je vynikající příklad toho, že v Clynelish umí vyrobit vynikající single malt i během relativně krátkého období zrání.
Tato whisky byla původně dodávána pouze úzké skupině vyvolených privátních zákazníků.

Barva je zlatavá. Aroma je sladké s tóny vosku svíčky, hnědého cukru a květin. Chuť je uspokojivě krémová s tóny moře. Závěr je pak trochu sušší a trpčí se slanými tóny.

Přestože Clynelish nedosahuje takového stupně nakouření jako whisky z palíren na ostrově Islay, je jí svým stylem ze všech ostaních palíren nejbíže.

Za svou vytříbenou chuť vděčí kvalitě regionu Highland a přímořským vlivům. V porovnání základních řad všech skotských palíren vychází
Clynelish 14 Years Old jako vítěz. Single malty z Clynelish také dnes tvoří základ pro blendování Johnnie Walkera.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: CLYNELISH Single Malt Whisky
Balení: Tuba
Objem alkoholu: 46%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Clynelish
Stáří: 14 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…