Glenlivet Nadurra Oloroso 60,3%

1 980 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Single malt whisky z řady Nadurra hlásící se k přírodní výrobě whisky z 19. století. Várka číslo OLO0317 zrající v sudech po sherry Oloroso a stáčená o sudové síle 60,3% alkoholu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírnu Glenlivet založil v roce 1824 George Smith. Ještě před tím, než v údolí Livet začal pálit whisky legálně, vyráběl destiláty na černo. Svojí palírnu řídil se svým synem, který po smrti otce přebral nástupnictví. Roku 1858 se palírna přestěhovala na místo, kde stojí dodnes. V roce 1953 palírnu koupil Glen Grant. O 20 let později k ní připojil ještě Longmorn a Hill a pojmenoval celý koncern Glenlivet Distillers. Krátce nato převzala celý podnik americká společnost Seagram. Dnes je Glenlivet v majetku francouzského konglomerátu Pernod Ricard. The Glenlivet je standardem kvality whisky ze Speyside, se kterou se všichni ostatní poměřují. Vzhledem k velkému počtu imitátorů, které od pradávna kopírují tuto whisky, může Glenlivet používat přízvisko "The" jako jediná palírna ve Skotsku. Takže originální Glenlivet je vždy uváděn jako The Glenlivet.

The Glenlivet Nadurra Oloroso je součástí řady Nadurra, vyznačující se zráním whisky v jednou použitých sudech a stáčených o sudové síle a produkovaných ve velmi malých várkách. Nadurra znamená přírodní a přírodní se tato řada Glenlivetu opravdu snaží být. Single malt whisky jsou nefiltrované a nejsou ani nijak dobarvované. Vzhledem k tomu, že se stáčejí o sudové síle v tzv. cask strength, je každá várka jiná a unikátní. Ta, kterou máme k dispozici na ESPIRITS, byla stáčena v březnu 2017 o síle 60,3%. Výrobní process při výrobě řady Nadurra tak kopíruje výrobní procesy podle kterých se v Glenlivet vyráběla single malt whisky v 19. století.

Sudy, ve kterých whisky pro řadu Nadurra zraje, pocházejí ze španělského regionu Jerez. Před tím, než se do nich uložil destilát Glenlivet v nich zraje prvotřídní španělské sherry Oloroso. Díky tomu jsou tyto sudy hojně vyhledávané a čím dál častěji používané pro výrobu kvalitní skotské single malt whisky.

The Glenlivet Nadurra Oloroso má zlatou barvu. Aroma je pak směsicí sušeného ovoce, hrozinek a meruněk. Vše doprovázejí lehké tóny skořice a lékořice. Chuť je pak jemná a krémová s ovocnými tóny, pomerančovou marmeládou a trochou hořké čokolády. Závěr je pak sladký a dlouhý.

Hledáte li originální dárek pro někoho, kdo miluje whisky a zároveň mu chcete dopřát něco mimo běžnou produkci, The Glenlivet Nadurra Oloroso je určitě tím pravým řešením.  

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENLIVET Single Malt Whisky
Batch number: OLO0317
Lahvováno: Sudová síla, 03/2017
Objem alkoholu: 60,3%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenlivet
Typ sudu: Sherry Oloroso - první plnění
Země původu: Skotsko

Historie