Isle of Jura 10 Years Old 40% 0,7 l

899 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Položka byla vyprodána…

Desetiletý single malt z ostrova Jura, který pochází z jediného obydleného místa na ostrově. Je to whisky ostrovního charakteru avšak není nijak nakouřená jako její sousedi z ostrova Islay.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Jura se nachází na skotském ostrově Jura, který je od skotské pevniny oddělen průlivem a lze se na něj dostat pouze přívozem ze sousedního ostrova Islay. Samotná palírna se pak nachází v Craighouse, což je jediné obydlené místo ostrova. Založení palírny se datuje k roku 1810, což je doba do které lze doložit legální činnost. Ta méně legální se však odehrávala i dříve. Od první světové války až do roku 1958 ležela palírna ladem. Teprve potom se dvojci obyvatelům ostrova podařilo prosadit projekt pro vytvoření pracovních míst na ostrově a palírnu s pomocí společnosti Mackinlay MacPherson reaktivovat. Dnes je Jura  v majetku Whyte & Mackay řadí se mezi vyhledávané výrobce whisky. Co se stylu whisky týče, není vůbec srovnatelný se stylem  sousedního ostrova Islay. Whisky z Jura se často říká "The Highland from the Island", neboť sušení sladu nad rašelinou není ve většině místní produkce vůbec znát. 

Isle of Jura Origin 10 Years Old je havním produktem této palírny. Desetiletý single malt je zároveň symbolem znovuzrození palírny a z tohoto důvodu je na každé lahvi keltský symbol pro začátek. Whisky zraje plných deset let v sudech po bourbonu z čehož získává svojí typickou chuť.

Barva je zlatá. V aroma lze rozpoznat vůni dubu s tóny medu. Chuť je pak plná a obilná s lehkými tóny anýzu. Závěr je dlouhý s tóny vánočního koření.

Desetiletý Isle of Jura se často umisťuje v prestižních soutěžích na předních místech v kategorii nejlepší whisky ze skotských ostrovů.  Posledním úspěchem byla stříbrná medaile na International Wine and Spirits Competition za rok 2014.

 IWSC-SILVER-OUTSTANDING-MEDAL-2014-15YO       isch2014     g5

Doplňkové parametry

Kategorie: JURA Single Malt Whisky
Balení: Plechová tuba
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Ostrovy
Obsah láhve: 0,7 l
Stáří: 10 let
Výrobce: Isle of Jura Distillery
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Jura