Jacopo Poli Brandy Arzente 10 Years Old 40% 0,7 l

1 330 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Excelentní grappa s muškátovým charatkerem a dlouhým závěrem. Grappa v půlitrové designové lahvi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Grappa Jacopo Poli Moscato je mimořádně kvalitní grappa destilovaná z matolin bílé vinné odrůdy Moscato. Vzhledem k nízkým výnosům bílých odrůd při destilaci, je potřeba opravdu hodně prvotřídních matolin, aby mohl vzniknout tento klenot.  

Myšlenka destilovat grappu z bílých aromatických odrůd, jako je Moscato nebo Tramín, se zrodila v hlavě současného šéfa společnosti Jacopa Poli v roce 1995. Důvodem, proč toto nezkusil nikdo před ním, byl právě nízký objem alkoholu v matolinách bílých odrůd a tím pádem i nízký výnos při destilaci. Jacopo se ale nenechal odradit a bílé matoliny přesto začal destilovat. Výsledkem jsou velmi aromatické, lehce nasládlé destiláty, které zaujmou snad každého milovníka premiových nápojů.

Jacopo Poli Moscato a podobné destiláty z bílých odrůd, jako např. Po di Poli Morbida, rozhodně nejsou prvním inovátorským pokusem rodinné palírny Poli. Když v sedmdesátých letech minulého století zažívala grappa jako taková revoluci a z druhořadého destilátu se postupně prodírala až do kategorie prémiových nápojů, sehrála paírna Poli důležitou roli. Jacopo Poli tehdy upravil výrobní proces tak, aby sice zachoval tradiční aroma a chuťe dřívějších grapp, výsledný destilát ale zbavil štíplavosti a olejnatosti. Díky této inovaci se z grappy stal jemmný a ušlechtilý destilát vhodný téměř pro každého. Tou první jemnou grappou destilovanou z červených odrůd Cabernetů a Merlot byla legendární Sarpa di Poli.

Grappa Jacopo Poli Moscato je uložena v nádherné a křehké lahvi kapkovitého tvaru s dlouhým a úzkým hrdlem. Celá lahev je pak uložena v dárkovém kartonovém boxu. Obojí jako celek tvoří kompaktní dvojci, která je okamžitě připravena přenést kousek Itálie do Vaší sklenky. Ať se ale rozhodnete pro jakoukoliv grappu z produkce tradiční italské palírny Poli, litovat rozhodně nebudete. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jacopo Poli
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Druh: Grappa
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,5 l
Výrobce: Jacopo Poli
Země původu: Itálie