Janneau

Webová stránka značky: Janneau

Prvotřídní francouzský Armaňak Janneau z rodiného podniku, který dnes patří k nejdůležitějším producentům této nejstarší francouzské vinné pálenky. 

Maison Janneau byl založen v roce 1852 Pierrem Etiennem ve městečku Condom v Armagnacu. Otěže řízení rodiné palírny dnes leží v rukách již čtvrté generace rodiny původního zakladatele. Veškeré operace spojené s výrobou Armaňaku Janneau se odehrávají pouze a jenom v regionu Armagnac, díky čemuž se Janneau může honosit ochranou známkou původu AOC. V dnešní době je Maison Janneau domovem jedné z nejdůležitějších výroben francouzského národního pokladu a značka Janneau patří k vedoucím značkám na trhu tzv. Super premium Quality Armagnac

Armaňaky Janneau ovlivňuje několik zásadních faktorů, které se výrazně podepisují na výsledné kvalitě destilátu.Předně je to půda, která díky svému různému složení v každé ze tří oblastí Armagnacu, předává hroznům potřebný charakter. Dále to jsou samotné odrůdy vinné révy. Pro Janneau  se používají bílé odrůdy Ugni Blanc, Folle Blanche, Colombard a Baco. Eaux-de-vie jsou destilovány ihned po fermentaci vína, což dává Armaňakům Janneau jejich nezaměnitelný bouquet a plné tělo. Ná správné zrání vinné révy má zásadní vliv i podnebí, které je díky mírným zimám a dlouhým teplým létům takřka ideální. V Janneau používají převážně dvojitou destilaci, která zde doplnila původní kontinuální metodu. Po destilaci jde čerstvá várka ihned do 450 litrových sudů z limousinských dubů a zraje v původních sklepích, až do doby, než se naplno vykreslí požadovaný charater. Poslední krokem je tzv blending, kdy master blender smíchá eaux-de-vie různého stáří a původu dohromady přesně tak, aby společně vytvořily požadovaný harmonický celek. Vytvořený blend pak ještě dalších 6 měsíců zraje ve velkých 18 000 litrových nádržích, aby se všechny části plně propojily. Teprve potom následuje lahvování do tradičních kapkovitých lahví a cesta k zákazníkům do celého světa.

Tři hlavní pilíře současného portfolia Armaňaků Janneau jsou Janneau VSOPJanneau Napoleon a nejstarší Janneau XO, zrající až 30 let. Vychutnejte si naplno nejstarší vinný destilát od jednoho z nejvěhlasnějších producentů regionu, vychutnejte si pravý Armaňak plnými doušky. Stojí to opravdu za to.  

armagnac janneau logo_espirits.cz

Cena

8901300
18901300
2 položek celkem
janneauu xo
1 300 Kč
JNUXO

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem