MÁME SPOUSTU NOVÝCH GINŮ

Dlouho jsme přemýšleli nad tím, čím bychom mohli osvěžit naši nabídku. S výběrem whisky a rumu jsme spokojeni, tak jsme dali hlavy dohromady a shodli se na tom, že si vlastně všichni čas od času dáme rádi kvalitní gin s tonikem. Obzvlášť naše dámská část týmu ráda experimentuje s ovocnými giny, které zkouší v nejrůznějších koktejlech. Druh alkoholu jsme tedy vybrali poměrně jednoduše, ale překvapil nás nekonečný výběr ginů, ve kterých se kombinují nám známé i neznámé bylinky, exotické druhy ovoce nebo orientální koření. Neodolali jsme a museli jsme pro vás udělat průřez těmi nejzajímavějšími kousky, ze kterých si vybere určitě úplně každý.

V první řadě musí být zastoupené ginové klasiky, které jsou oblíbené díky své kvalitě a univerzálnímu použití. Tím myslíme nejprodávanější gin na světě Gordon's Gin a neméně oblíbený Beefeater. Jestli ale chcete ochutnat něco trochu nového a přitom zůstat u nedochucovaných ginů, tak doporučujeme limitovanou edici Lunar od oblíbené značky Hendrick's, která se rychle vyšplhala mezi ty nejlepší kousky této známé palírny. Ve vůni této limitky se snoubí květiny s pikantním kořením a každého si získá sametově jemnou chutí. Jinou alternativou může být The Botanist, který v sobě spojuje pečlivou řemeslnou výrobu a dary skotské přírody. Díky své lahvi vypadá opravdu luxusně a skvěle se tak hodí jako dárek.

Další skvělou kategorií jsou ovocné giny. I tradiční londýnské značky jdou s módou, takže můžete ochutnat například pomerančový nebo jahodový Beefeater a citronový nebo jahodovo-malinovo-rybízový Gordon's. Ale věděli jste, že existují dokonce i italské giny? Apeninská značka Malfy se těší obrovské oblíbenosti a musíme říct, že právem. Giny Malfy v sobě ukrývají kouzlo letní Itálie a šťavnatého sicilského ovoce. Můžete si vybrat mezi Malfy Rosa - se sicilskými grepy a citrony, Malfy con Arancia - se svěžími pomeranči, nebo Malfy con Limone - se sicilskými citrony. Jiným, neméně zajímavým ginem je pak MOM Gin, který svou sladší chutí červeného ovoce a jemnějšími bylinkami směřuje přímo na dámy, které s ním mohou zkoušet nejrůznější kombinace s dobrými toniky a ovocem.

Nemohli jsme si odpustit vybrat pár opravdu unikátních kousků, které udělají ohromnou radost každému fanouškovi ginu. První luxusní lahví je Monkey 47, u kterého méně rozhodně neznamená více. Má v sobě totiž neskutečných 47 druhů bylinek a ovoce a patří mezi nejzajímavější giny vůbec. Dalším pokladem je orientální Opihr, který je skvělý pro milovníky výrazných exotických chutí a vůní.  Posledním a asi nejoriginálnějším ginem je japonský Roku, který v sobě skrývá japonskou symboliku, preciznost a smysl pro harmonii. Najdete v něm listy a květy sakury, které připomínají jaro, léto symbolizují čajové lístky gyokuro a sencha, podzim zastupuje japonský pepř Sansho a zimu představuje ovoce yuzu.

Vzhledem k tomu, že se pomalu, ale jistě blíží svátky, nemůžeme opomenout krásná dárková balení Beefeater ginů, která udělají radost snad každému. Pokud ale zvolíte jiný gin a nemáte ho z čeho pít, tak se podívejte na naše prvotřídní Glencairn skleničky Goblet nebo Jura GobletSklenky jsou také perfektním překvapením pro všechny milovníky jakýchkoli ginů - obzvlášť pokud nevíte, jaký gin mají rádi.

VŠECHNY GINY NAJDETE ZDE