Novinky

GIN STAR OF BOMBAY

Fanoušci ginu mohou jásat, protože jsme právě naskladnili nový a opravdu unikátní Star of Bombay. Kdo se ve světě London Dry Ginu trochu vyzná, tak si ho hned správně spojí s oblíbeným Bombay Sapphire, který je stálicí našeho obchodu. Bombajská hvězda je ale kousek, který posunul laťku anglických ginů zase o něco výš.

K samotnému názvu se pojí příběh, který sahá až do první poloviny 20. století. V této době byly v Hollywoodu oblíbené tiché filmy, díky kterým se proslavila jedna z prvních obrovských hvězd Mary Pickford. Spolu s jejím druhým manželem Douglasem Fairbanksem se stali světově proslulým párem, který milovali snad všichni. Tento úspěch manželům samozřejmě zajistil nevídané peníze, za které si mohli pořídit prakticky cokoli. 

V době největší slávy jednoho z nejvlivnějších párů planety se na Srí Lance našel safír, který měl neskutečných 182 karátů. Známý byl jako Star of Bombay, tedy Bombajská hvězda. Drahokam koupil americký klenotník, který ho zafasoval do platinového prstýnku. Na jakém prstě skončil? To už je vám asi jasné. Douglas doopravdy tento překrásný šperk koupil své ženě, která ho nosila celý svůj život. Před svou smrtí se ho rozhodla prodat Smithsonovu ústavu (výzkumná a muzejní instituce) a peníze z tohoto prodeje přesměrovala rovnou do své nadace, která dodnes přispívá na školné tisícům dětí. 

Star of Bombay corundum sapphire - Smithsonian Museum of N… | Flickr

Jméno má tento londýnský gin opravdu krásné, ale v čem je vlastně výjimečný jeho obsah? Největší rozdíl od ostatních londýnských specialit je rozhodně ve vůni. Aroma Star of Bombay je opravdu výrazné a neuvěřitelně pestré. V ginu se ukrývají:

 1. mandle,
 2. semena ibiškovce - někdy se díky chuti využívají jako náhražka kávy,
 3. andělika neboli děhel - pikantní, mírně nahořklá chuť,
 4. bergamot - kříženec pomeranče a citronu, 
 5. cassia, někdy přezdívaná jako čínská skořice - připomíná skořici s hřebíčkem, 
 6. koriandr,
 7. kubéba - připomíná spojení pepře a nového koření, 
 8. aframon rajské zrno - peprná chuť s náznaky citrusů, 
 9. plod jalovce - lehce nasládlá, pikantní a hořká chuť,
 10. citron,
 11. lékořice, 
 12. kořen kosatce - trpká, pikantní a velice aromatická chuť.

Oproti svému staršímu sourozenci (Bombay Sapphire) má v sobě o dvě bylinky navíc a je destilován mnohem pomaleji. Všechny bylinky mají tak delší dobu na to se pořádně "vymacerovat" a jde proto o znatelně výraznější gin. Je také lahvován o síle 47,5 % alkoholu, což mu dává větší intenzitu. Star of Bombay má ve výsledku senzačně svěží, kořeněnou a hodně pikantní chuť. 

GIN STAR OF BOMBAY NAJDETE ZDE

DEGUSTAČNÍ SADA AMBER GLASS

Amber glass logo

Spousta zákazníků se nám svěřila, že má dilema, jakou skleničku na whisky si vybrat. Jestli tulipánový tvar řady G100 anebo oblý řady G200. Ikdyž každý tvar skleničky se hodí na jiný druh whisky, setkávali jsme se s názory, že by bylo pěkné mít možnost pořídit si oba dva druhy skleniček v jednom balení

Vyslyšeli jsme tak přání našich zákazníků a přinášíme Vám luxusní dárkovou kazetu s whisky skleničkami řady G100 a G201. Díky tomuto balení dostanete skleničky na skotské nakouřené whisky G100 i na whisky sladšího a ovocnějšího charakteru G201 jantarového zabarvení v jednom dárkovém balení. 

Tato luxusní dárková kazeta skleniček na whisky je ideálním dárkem pro všechny, kdo to s whisky myslí vážně. Udělejte radost všem milovníkům whisky s těmito řemeslně vyráběnými skleničkami na whisky Amber Glass v luxusní dárkové kazetě. Budou Vás za to milovat.

Tasting_set_box  Tasting bow glasses   tasting_set_opened_box

NOVÉ LUXUSNÍ SKLENIČKY NA WHISKY

Amber glass logo

Luxusní, ručně foukané, degustační skleničky na whisky z řemeslné výroby Amber Glass hlásí další přírůstek do rodiny. Novými členy rodiny jsou skleničky na krátké masivní stopce řady G500 a G501, svým tvarem připomínající skleničky Glencairn

Jak jsme již u skleniček Amber Glass zvyklí, každá sklenička na whisky je ručně vyráběný originál prezentovaný v nádherné dárkové kazetě. Nikterak tomu není ani u této řady. A stejně jako dříve, i u řady 500 jsou k dostání dvě varianty. Čirá varianta G500 a potom lehce jantarově zbarvená varianta G501

Skleničky jsou určený všem milovníkům whisky. Už jen ten pocit ze skleniček v ruce je vskutku mimořádný. Mají-li uvnitř některou z vašich oblíbených whisky, jde o opravdu impozantní zážitek. A pro takové zážitky whisky pijeme. 

Jste-li milovníky whisky, anebo někoho takového chcete potěšit originálním dárkem, skleničky Amber Glass jsou pro vás jasnou volbou. Zklamaní rozhodně nebudete.

 G501_G500_boxes       G500_opened_box

GLENMORANGIE NECTAR D'OR

glenmorangie-logo

 

Posledním zástupcem Glenmorangie Core Expressions, který v nedávné době změnil plášť je single malt Nectar D' Or. Jak už jeho název napovídá, je to vskutku nápoj bohů. Nectar zraje nejprve v sudech po bourbonu aby se následně přestěhoval do sudů po francouzském víně Sauternes. Sudy po tomto víně jsou málo dostupné proto se tolik k staření nepoužívají. Glenmorangie je jedna z mála palíren, která je využívá.

Oproti původní dvanáctileté verzi, je současný Nectar D' Or nyní v kategorii non-age statement, čili bez udání stáří. Co udělají z whisky sudy po výtečném dezertním víně může sami posoudit. Za nás je to volba, které nebudete litovat. I když musíme objektivně konstatovat, že původní masivní dárková kazeta dávala této vynikající whisky větší punc exkluzivity. 

 

glenmorangie nectar dor espirits  

Glenmorangie Quinta Ruban - verze 2019

glenmorangie-logo

 

Jako druhý zástupce Glenmorangie Core Expressions se v novém designu představuje Glenmorangie Quinta Ruban. Oproti původní verzi se u Quinta Ruban zdržela ještě dva roky navíc v tzv. port pipes, v sudech po portském víně. Quinta Ruban je tak nejstarším členem celé základní kolekce. Díky dvěma letům zrání navíc, je Quinta Ruban nejtemnější a nejintenzivnější whisky v celé této řadě extra-mature. 

Stejně jako většina whisky z produkce Glenmorangie, se i Quinta Ruban může pochlubit celou řadou ocenění. Posledním úspěchem je druhé místo z International Whisky Competition 2019 v kategorii nejlepší whisky ve stáří od 13 - 17 let, kde získala 91,9 bodů. 

Co říkáte na nový design a chuť Quanty Ruban Vy? Za nás je to změna na jedničku s hvězdičkou. 

 

glenmorangie quinta ruban 2019 espirits

 

 

Glenmorangie Lasanta - verze 2019

glenmorangie-logo

 

Veleúspěšná kolekce Glenmorangie Core Expresions mění po čase svůj šat. Single malt whisky tvořící tuto kolekci, dozrávají v sudech po sherry, Sauternes  a portském. 

Jako první představíme nový háv populární Glenmorangie Lasanta. Lasanta nejprve zrála 10 let v sudech po americkém bourbonu z prvotřídního amerického bílého dubu. Pro získání svého specifického charakteru pak následně dva roky dozrávala v sudech po španělském sherry Pedro Ximenez a Oloroso. Lasanta v Gaelštině  znamená hřejivý a vášnivý. Stejně tak, jako španělský původ sudů je i výsledný single malt vášnivě hřejivý s hebkou texturou a hlubokým, sladkým aroma. 

Důkazem, že Lasanta je mistrovské dílo, je zisk zlaté medaile na International Whisky Completition 2019, kde získala 93,4 bodů v kategorii dvanáctiletých whisky.

Ochutnejte Lasantu v novém hávu a vychutnejte si dílo, které zvolili odborníci nejlepší skotskou dvanáctiletou whisky. 

glenmorangie lasanta espirits

Diplomatico Single Vintage 2005 - skladem

Každý rok uvede všemi oblíbené venezuelské Diplomatico na trh svůj ročníkový rum. Řady Single Vintage v typické modro-stříbrné dárkové kazetě a luxusní karafě s těžkým dnem jsou velmi vyhledávané mezi milovníky rumů po celém světě. A jak už to každý rok bývá zvykem, během velmi krátké doby se po nich zapráší.

Máme to potěšení Vám představit letošní edici 

Diplomatico Single Vintage 2005.

Rumy tvořící letošní várku byly destilovány v roce 2005. Na starém kotlíkovém měděném zařízení proběhla destilace kvasu pocházejícího výhradně z tzv. sugar cane, neboli šťávy z cukrové třtiny. Ty nejpovedenější destiláty byly následně uloženy do sudů po bourbonu a single malt whisky, kde odpočívali plných 12 let. Po uplynutí této doby, po tom co destilát získal to nejlepší z obou typů sudů, přichází na scénu Maestro Roneros, kteří pečlivě smíchají vyzrále destiláty v jeden harmonický celek. Aby tomu nebylo málo, tento výsledný blend se ještě nechá zrát rok v sudech po prvotřídním španělském sherry Oloroso

 

rum_diplomatico_single_vintage_2005_esprits_cz

The Macallan DOUBLE CASK

Home

DOUBLE CASK

 

Nová kolekce z legendární palírny The Macallan je konečně k dispozici. Stejně jako u všech single malt whisky z této skotské palírny z malebného údolí Speyside i zde hraje hlavní roli pečlivý výběr sudů. Pro tuto kolekci zvolil výrobce poněkud netradiční spojení dvou typů dubových sudů z dvou různých kontinentů. Část destilátu zraje v sudech vyrobených ze dřeva amerického dubu. To bylo pečlivě vybráno a dovezeno do Španělska, kde z něj místní mistři vyrobili nové sudy a naplnili prvotřídním sherry Oloroso. Po nalahvování sherry zamířili sudy konečně "domů", do Speyside, do palírny Macallan. Do těch nejlepších sudů pak putoval nový destilát a následně bylo vše uloženo k dlouhému spánku. 

Druhá část výsledné whisky zraje v sudech z evropského dubu. A stejně jako u amerických sudů i zde nejdříve proběhlo zrání sherry, než byly naplněny novým destilátem. Po nerušeném odpočinku se obě části snoubily dohromady v jeden unikátní harmonický celek tvořící kolekci DOUBLE CASK.

The Macallan 12 Years Old Double Cask si poležel plných 12 let, než dostal svůj tmavě modrý dárkový box, typickou lahev a požehnání master blendera k potěšení milovníků zdejší whisky. The Macallan Gold Double Cask pak v sudech strávil o něco kratší dobu. Je hrdým pokračovatelem single maltu nesoucím podobné jméno, The Macallan Gold, z velmi úspěšné kolekce 1824 Series, vzdávající hold roku, kdy vznikla tato legendární palírna. 

Oba členy kolekce DOUBLE CASK jsme přivítali v naší rodině Macallan a jsou nyní k dispozici skladem a připraveny k okamžité expedici. 

 

 

      Výsledek obrázku pro macallan gold double caskwhisky_macallan_12yo_doubla_cask_espirits_cz

Skleničky Glencairn opět skladem

S potěšením oznamujeme, že vaše oblíbené skleničky Glencairn jsou opět skladem. Tentokrát jsme to vzali ale pěkně z gruntu a ze Skotska jsme dovezli skoro celé jejich produktové portfolio. Můžete si tak vybrat z mnoha dárkových balení a kazet přesně podle vašich potřeb.

Jednotlivé skleničky jsou po novu k dostání ve slušivé krabičce. Chcete-li se o svou whisky podělit, pak je zde balení po dvou sklenicích ve formě twin boxu anebo luxusnější dárkové kazety. Luxusní dárková kazeta je k dispozici i v rozšířené verzi se čtyřmi sklenicemi

Zatoužíte-li být při servírování své oblíbené whisky opravdu styloví, pak je pro vás ideální balení s nádherným dřevěným táckem. Tácek je k dispozici v balení se třemi skleničkami, anebo s originálním džbánkem na vodu

Nestačí vám sklenička v její originální podobě a chcete něco luxusnějšího? Pak vás jistě uspokojí její broušená verze, která je vskutku nádherná. Nebo můžete svůj destilát vychutnat z Glencairn Copita, skleničce na stopce s pokličkou pro zachování všech aromat pěkně uvnitř. Dáváte přednost spíše whiskey kanadského nebo amerického stylu, nebo bourbonu na velké kostce ledu? Pak je pro vás Glencairn Mixer

Když už máte whisky z čeho pít, chybí vám už jen poslední krok. Nalít ji do skleničky. Samozřejmě tak můžete učinit z originální lahve, anebo pěkně stylově z Glencair IONA karafy. To už necháme na vás. 

 

Glencairn Glass Flight Tray set      Glencairn Glass Tasting Set

 

GG x 4 Pres Box

Glenmorangie Bacalta a Tusail z Private Edition dorazily

Když v roce 2009 představil vizionář a master blender společnosti Glenmorangie, Dr Bill Lumsden, řadu Private Edition, tak trochu tušil že do jisté míry způsobí revoluci ve světě single malt whisky. Prvním počinem byla Glenmorangie Sonnalta, která si ihned získala na oblibě, což potvrdilo i mnoho medailí, které záhy získala. Od té doby je každoroční release nových single maltů z této kolekce netrpělivě očekávanou událostí.

Vzhledem k tomu, že každá řada je produkována ve velmi malých várkách, většinou se po ni okamžitě zapráší. Věrný zákazník a fanoušek palírny Glenmorangie si ji tak může pořídit pouze prostřednictvím internetových aukcí za výrazně vyšší cenu než na začátku.

Nám se nyní podařilo ulovit pár kousku Glenmorangie Bacalta (release 2017) a Glenmorangie Tusail (release 2015). Je to ideální příležitost pro všechny milovníky legendární palírny z městečka Tain, kteří hledají do své sbírky něco opravdu unikátního, za co by na anglických aukcích zaplatili mnohonásobně více. 

Po vyprodání již nebude, proto si pospěšte. 

whisky_glenmorangie_bacalta_private_edition_espirits.cz      whisky_glenmorangie_tusail_private_edition_espirits.cz