The Macallan DOUBLE CASK

Home

DOUBLE CASK

 

Nová kolekce z legendární palírny The Macallan je konečně k dispozici. Stejně jako u všech single malt whisky z této skotské palírny z malebného údolí Speyside i zde hraje hlavní roli pečlivý výběr sudů. Pro tuto kolekci zvolil výrobce poněkud netradiční spojení dvou typů dubových sudů z dvou různých kontinentů. Část destilátu zraje v sudech vyrobených ze dřeva amerického dubu. To bylo pečlivě vybráno a dovezeno do Španělska, kde z něj místní mistři vyrobili nové sudy a naplnili prvotřídním sherry Oloroso. Po nalahvování sherry zamířili sudy konečně "domů", do Speyside, do palírny Macallan. Do těch nejlepších sudů pak putoval nový destilát a následně bylo vše uloženo k dlouhému spánku. 

Druhá část výsledné whisky zraje v sudech z evropského dubu. A stejně jako u amerických sudů i zde nejdříve proběhlo zrání sherry, než byly naplněny novým destilátem. Po nerušeném odpočinku se obě části snoubily dohromady v jeden unikátní harmonický celek tvořící kolekci DOUBLE CASK.

The Macallan 12 Years Old Double Cask si poležel plných 12 let, než dostal svůj tmavě modrý dárkový box, typickou lahev a požehnání master blendera k potěšení milovníků zdejší whisky. The Macallan Gold Double Cask pak v sudech strávil o něco kratší dobu. Je hrdým pokračovatelem single maltu nesoucím podobné jméno, The Macallan Gold, z velmi úspěšné kolekce 1824 Series, vzdávající hold roku, kdy vznikla tato legendární palírna. 

Oba členy kolekce DOUBLE CASK jsme přivítali v naší rodině Macallan a jsou nyní k dispozici skladem a připraveny k okamžité expedici. 

 

 

      Výsledek obrázku pro macallan gold double caskwhisky_macallan_12yo_doubla_cask_espirits_cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení