The Macallan DOUBLE CASK

Home

DOUBLE CASK

 

Nová kolekce z legendární palírny The Macallan je konečně k dispozici. Stejně jako u všech single malt whisky z této skotské palírny z malebného údolí Speyside i zde hraje hlavní roli pečlivý výběr sudů. Pro tuto kolekci zvolil výrobce poněkud netradiční spojení dvou typů dubových sudů z dvou různých kontinentů. Část destilátu zraje v sudech vyrobených ze dřeva amerického dubu. To bylo pečlivě vybráno a dovezeno do Španělska, kde z něj místní mistři vyrobili nové sudy a naplnili prvotřídním sherry Oloroso. Po nalahvování sherry zamířili sudy konečně "domů", do Speyside, do palírny Macallan. Do těch nejlepších sudů pak putoval nový destilát a následně bylo vše uloženo k dlouhému spánku. 

Druhá část výsledné whisky zraje v sudech z evropského dubu. A stejně jako u amerických sudů i zde nejdříve proběhlo zrání sherry, než byly naplněny novým destilátem. Po nerušeném odpočinku se obě části snoubily dohromady v jeden unikátní harmonický celek tvořící kolekci DOUBLE CASK.

The Macallan 12 Years Old Double Cask si poležel plných 12 let, než dostal svůj tmavě modrý dárkový box, typickou lahev a požehnání master blendera k potěšení milovníků zdejší whisky. The Macallan Gold Double Cask pak v sudech strávil o něco kratší dobu. Je hrdým pokračovatelem single maltu nesoucím podobné jméno, The Macallan Gold, z velmi úspěšné kolekce 1824 Series, vzdávající hold roku, kdy vznikla tato legendární palírna. 

Oba členy kolekce DOUBLE CASK jsme přivítali v naší rodině Macallan a jsou nyní k dispozici skladem a připraveny k okamžité expedici. 

 

 

      Výsledek obrázku pro macallan gold double caskwhisky_macallan_12yo_doubla_cask_espirits_cz