Talisker Skye 45,8% 0,7 l

1 099 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
18.4.2024
Položka byla vyprodána…

Nový přírůstek do rodiny Taliskeru představený v roce 2015. Ideální pro ty, kteří se s kolekcí Talisker začínají seznamovat a klasické verze by pro ně byly tak moc intenzivní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 1825 přijeli na ostrov Skye bratři Hugh a Kenneth MacAskillové, aby zde vystavěli palírnu. To se jim v roce 1830 podařilo, když si v obci Carbost pronajali od rodiny MacLeodů farmu, na jejiž místě palírnu vybudovali. Talisker leží na západě ostrova Skye přímo na malebném břehu Loch Harport. Až do roku 1928 se destilovalo třikrát, což vysvětluje neobvyklý počet 5 destilačních kotlů. Postupně se ale přešlo ke
klasické dvojnásobné destilaci. V roce 1960 zachvátil palírnu požár a zničil veškeré destilační zařízení. Naštěstí však nezasáhl sklady a po dvouleté rekonstrukci se pokračovalo s výrobou. Whisky z Taliskeru je středně kouřová, neboť slad se zde odjakživa suší nad hořící rašelinou.
Výsledný kouřový charakter dokresluje voda získávaná z jednadvaceti podzemních pramenů z nedalekého Jestřábího kopce (Cnoc nan Speirag), která je bohatě nasycená rašelinou. V současnosti je to jediná fungující palírna na ostrově a jak místní rádi říkají, kouzlo celého Skye se vlévá do lahví single maltu z Taliskeru. Talisker je v majetku společnosti Diageo a patří do kolekce classic malts.

Talisker Skye přišel na trh v roce 2015 a je pojmenovaný po krásném ostrově kde palírna Talisker leží. Na výrobu tohoto single maltu je použito více vypálenějších sudů, které tak propůjčují výsledné whisky více sladkosti a citrusových tónů, než je tomu u ostatní produkce Taliskeru. Skye je tak dostupnější pro ty, kteří se s charakterem této ostrovní whisky začínají teprve seznamovat. To ale neznamená, že si ji nevychutnají také ti, kteří už kouzlu Taliskeru propadli.

Doplňkové parametry

Kategorie: TALISKER Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Objem alkoholu: 45,8%
Oblast: Highlands / Skye
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Talisker
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Talisker Skye