Aberlour 12 Years Old Double Cask 40% 0,7 l

1 199 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Položka byla vyprodána…

Jemná a sladká single malt whisky z Aberlour zrající ve dvou typech sudů plných 12 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aberlour se nachází ve stejnojmenné vesnici v hrabství Banffshire v samém srdci Speyside. Název pochází z gaelštiny a představuje ústí bublajícího potoka. Ten je zobrazen i na etiketách zdejší whisky. Oficiálně založil palírnu James Fleming roku 1879, avšak již v roce 1826 byla údajně na stejném místě palírna, která nesla jeho jméno. Většina dnes stojících budov pochází z roku 1898, kdy proběhla velká rekonstrukce po rozsáhlém požáru. Ten srovnal se zemí skoro celý závod.  V roce 1945 převzala palírnu společnost Campbell Distillers a ihned ji rozšířila na 4 destilační kotle. Po roce se vlastník znovu měnil a to když Aberlour koupil koncern Pernod Ricard, který jej vlastní dodnes. Co se charakteristiky whisky Aberlour týče, jedná se o typického zástupce regionu Speyside. Whisky zde produkované jsou sladké, měkké, ořechové a zpravidla velmi aromatické.

Aberlour 12 Years Old Double Cask je starý známý a nesmírně populární single malt, který zraje v tradičních dubových sudech a v sudech po sherry. Stáčený je o síle 40% ABV. Mnohými je tento Aberlour považován za vůbec nejjemnější single malt ze Speyside. Je krásným důkazem toho, jak proces zrání ve dvou typech sudů dokáže z původního svěžího citrusového destilátu udělat jemnou a lahodnou whisky.

Má zlatě jantarovou barvu s rubínovými odlesky. Aroma je lehké, s ovocnými tóny červených jablek. Chuť je pak velmi ovlivněná použitými sudy po sherry. Charakter sherry doplňují tóny čokolády, karamelek, skořice a zázvoru. Závěr je hřejivý a přetrvávající, sladký a kořeněný.

O kvalitě Aberlour 12 Years Old vypovídá i výčet medailí, které získal. Mezi ty nedávné patří především zlato v kategorii Speyside single maltů do 12 let zrání, které Aberlour získal v roce 2015.

Aberlour je na espirits.cz k dostání v dárkové tubě.

                                                                  tal1010         aberlou121         tal105

Doplňkové parametry

Kategorie: ABERLOUR Single Malt Whisky
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Aberlour
Stáří: 12 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…