Sklenička Glencairn Copita s víčkem v boxu

290 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
21.1.2021

Degustační sklenička Glencairn Copita s víčkem. Sklenička původně navržena pro sherry, která se při hledání toho správného tvaru stala inspirací pro vznik oficiální whisky sklenky. 

Kartonový dárkový box obsahuje sklenku na stopce a víčko. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vynalezení oficiální whisky skleničky trval podstatně déle než tomu bylo u ostatních nápojů. Koňak má svou masivní sklenku s širokým dnem na stopce, grappa zase tulipánový tvar, ale whisky se dlouho pila prakticky z čehokoliv. Nejčastěji pak v kulatém tumbleru, který ale je spíše vhodný pro míchané nápoje či bourbon na ledu. 

Najít oficiální skleničku pro whisky si vzal za svůj životní úkol Raymond Davidson, zakladatel skotské sklárny Glencairn Crystal. Společně s významnými lidmi z oboru tento nelehký úkol dotáhl do konce a výsledkem je Glencairn whisky glass tak jak ji známe dnes. Málokdo ale ví, že předlohou ze které se konečná podoba vyvinula, je sklenka na sherry Copita

Dodnes se sklenky typu Copita s víčkem používají na řízených degustacích, kdy se ochutnává více vzorků najednou. Whisky je připravená pro degustaci pěkně pod pokličkou, díky čemuž zůstane veškeré aroma pěkně uvnitř. 

Degustační sklenky řemeslné výroby, s víčkem a v luxusních dárkových kazetách vyrábí také Amber Glass. Ty svou ruční výrobou a precizní prezentací posouvají zážitek z degustace zase o kus dál.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Sklenice a karafy
Balení: Dárkový box
Barva: Čirá
Obsah balení: Sklenička a víčko
Výrobce: Glencairn Glass
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: