Sklenice Glencairn Copita v boxu (bez víčka)

290 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Degustační sklenička Glencairn Copita je úžasným dárkem pro jakéhokoliv milovníka whisky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Otázka, jaká sklenička je ta pravá pro správné vychutnávání whisky, je stará možná jako whisky samotná. Oproti koňakugrappě nebo šampaňskému neměla whisky dříve žádnou oficiální sklenici a konzumovala se prakticky z čehokoliv. Dlouhou dobu panovala obecná představa, že tím pravým sklem na whisky je tumbler - nízká sklenička s těžkým dnem, u nás známá jako tzv. whiskovka. Ta je ale vhodná spíš pro míchané nápoje nebo bourbon na velké kostce ledu, nikoliv pro kvalitní single malt. 

Najít oficiální skleničku pro whisky si vzal za svůj životní úkol Raymond Davidson, zakladatel skotské sklárny Glencairn Crystal. Společně s významnými lidmi z oboru pak tento nelehký úkol dotáhli do konce. Málokdo ale ví, že předlohou ze které se konečná podoba vyvinula, je sklenka na sherry Copita

Dodnes se sklenky typu Copita používají na řízených degustacích, kde se ochutnává více vzorků najednou. Díky unikátnímu tvaru zůstanou všechny vůně uvnitř skleničky. 

Degustační sklenky řemeslné výroby, s víčkem a v luxusních dárkových kazetách vyrábí také naši polští sousedé z Amber Glass. Ty svou ruční výrobou a precizní prezentací posouvají zážitek z degustace zase o kus dál.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sklenice na whisky
Balení: Dárkový box
Barva: Čirá
Obsah balení: Sklenička
Výrobce: Glencairn Glass
Země původu: Skotsko