Sada 2 sklenic na whisky Glencairn Premium set

558 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Nevíte si rady s tím, co koupit milovníkovi whisky za dárek? Dvě sklenky v luxusní saténové dárkové kazetě jsou to pravé.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Otázka, jaká sklenička je ta pravá pro správné vychutnávání whisky, je stará možná jako whisky samotná. Oproti koňaku, grappě nebo šampaňskému neměla whisky dříve žádnou oficiální sklenici a konzumovala se prakticky z čehokoliv. Dlouhou dobu panovala obecná představa, že tím pravým sklem na whisky je tumbler - nízká sklenička s těžkým dnem, u nás známá jako tzv. whiskovka. Ta je ale vhodná spíš pro míchané nápoje nebo bourbon na velké kostce ledu, nikoliv pro kvalitní single malt. 

Vše změnil až zodpovědný přístup Raymonda Davidsona, zakladatele společnosti Glencairn Crystal. Raymond společně se zástupci mnoha palíren vyladil skleničku do dnešní podoby. Každý detail skleničky je pečlivě promyšlený a má svůj důvod. Široké dno umožňuje krásné rozvinutí vůně, přičemž zúžené hrdo ji drží koncentrovanou uvnitř. Těžká a krátká stopka zase umožňuje pohodlný úchop a snadnou manipulaci při degustaci.  

Pokud byste si chtěli vychutnat whisky s více přáteli, tak pro vás máme připravené balení se čtyřmi sklenicemi, nebo dokonce se šesti. K dispozici jsou i speciální degustační sady s originálním džbánkem nebo servírovacím táckem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sklenice na whisky
Balení: Prémiový dárkový box s 2 skleničkami
Barva: Čirá
Obsah balení: 2 skleničky
Výrobce: Glencairn
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…