Cragganmore 12 Years Old 40% 0,7 l

1 190 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Položka byla vyprodána…

Oblíbený single malt ze Speyside a jeden ze zástupců legendárních Classic Malts

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Cragganmore leží vysoko nad řekou Spey na svahu mezi městy Aberlour a Grantown-on-Spey. Vystavil ji v roce 1869 John Smith, když se po manažerských zkušenostech z Macallan, Glenlivet a Glenfarclas rozhodl jít svou vlastní cestou. John byl v té době jedním z nejzkušenějších palírníků ve Skotsku.  Podařilo se mu přesvědčit místního lorda o svém záměru a ten mu tak pronajal pozemek blízko železniční tratě, kde krátce nato John zrealizoval svůj dávný sen. Po maltu z Cragganmore byla vždy velká poptávka. Byl však používán výlučně do blendů.  Rodině Smithů palírna patřila až do roku 1923, kdy ji vdova po Johnovo synovi prodala společnosti White Hourse Distillers. Po klasickém střídání vlastníků dnes patří pod křídla společnosti UDV a tím do koncernu Diageo. Zároveň patří do kolekce Classic Malts. Co se stylu týče, tak Cragganmore vyrábí velice komplexní single malty, které jsou trpké, suché a silně aromatické. Zpravidla se doporučují jako digestiv.

Cragganmore 12 Years Old je pro mnohé ztělesněním speysideského stylu whisky. Je velmi komplexní a bohatá s kouřovým nádechem na konci. Je vhodná jak pro znalce tak i pro začátečníky, protože je snadno dostupná. A to nejen cenově ale i co se chuťového profilu týče.

Barva je zlatá. V aroma se kombinují sladké květinové vůně, říční byliny a květiny a tóny medu a vanilky. Tělo je středně těžké a v chuti dominuje sladový směr s tóny sladkého dřeva a kouře. Závěr je pak dlouhý s tóny sladu a lehkého nakouření.

Jedná se o zástupce oblasti Speyside v kolekci Classic Malts a svůj kraj zde reprezentuje skutečně skvěle. O tom svědčí i zlatá medaile na nedávném San Francisco World Spirits Competition 2016.

Doporučení espirits.cz: chcete-li někoho zasvětit do tajů skotské single malt whisky, pak je Cragganmore na začátek ta správná volba.

                                                   IWC-Bronze      tal107      2016 gold      tal106

Doplňkové parametry

Kategorie: CRAGGANMORE Single Malt Whisky
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Cragganmore
Stáří: 12 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…