Glenlivet 12 Years Old 40% 0,7 l

990 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Ukončená edice dvanáctiletého single maltu z The Glenlivet Distillery. Posledních pár kousků skladem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

George Smith založil, dnes již legendární palírnu Glenlivet v roce 1824. Pro výstavbu palírny si vybral malebné údolí řeky Livet, nedaleko od místa, kde se slévá Livet a Avon a údolí přechází do horské oblasti. Před tím, než George získal licenci k pálení whisky, vyráběl destiláty několik let ilegálně. Svojí palírnu řídil se svým synem, který po smrti otce přebral nástupnictví. Roku 1858 se palírna přestěhovala na místo, kde stojí dodnes. Roku 1953 palírnu koupil Glen Grant. O 20 let později k ní připojil ještě Longmorn a Hill a pojmenoval celý koncern Glenlivet Distillers. Krátce nato převzala celý podnik americká společnost Seagram. Dnes je Glenlivet v majetku francouzského konglomerátu Pernod Ricard. The Glenlivet je standardem kvality whisky ze Speyside, se kterou se všichni ostatní poměřují. Vzhledem k velkému počtu imitátorů, které od pradávna kopírují tuto whisky, může Glenlivet používat přízvisko "The" jako jediná palírna ve Skotsku. Takže originální Glenlivet je vždy uváděn jako The Glenlivet.

The Glenlivet 12 Years Old byla až do roku 2014 základní řadou palírny. V tomto roce ji nahradil Founder´s Reserve a dvanáctiletý single malt se pomalu začal z trhu vytrácet. Jeho cena naopak raketově rostla a lze předpokládat, že tomu tak bude i nadále. Je to single malt klasického glenlivetovského stylu, tzn. jemný, ovocný, komplexní, sofistikovaný a zábavný. Ne nadarmo je to jeden z nejoblíbenějších maltů na světě. Zraje v sudech po bourbonu, díky čemuž získává klasický chuťový charakter s vanilkovými tóny.

Barvu má světle zlatou. Aroma je ovocné a letní. V chuti hraje opět hlavní roli ovoce s tóny ananasu. Závěr je krémový a jemný s marcipánem a s tóny čerstvých vlašských oříšků.

Je to jedna z mála posledních šancí jak získat single malt, který se podílel na stylu whisky, kterou známe dnes. Po vyprodání zásob už tato možnost nebude.

oban       tal1010       IWSC2014-Silver-Medal_award      oban4aberlou121

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENLIVET Single Malt Whisky
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenlivet
Stáří: 12 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Historie

Ochutnávka