Glenlivet 18 Years Old 40% 0,7 l

2 050 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Glenlivet 18 Years Old je vítězem dvou ročníků soutěže International Wine and Spirit Competition a zůstává jedním z nejlépe hodnocených v poměru cena a kvalita. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Glenlivet byla založena Georgem Smithem v roce 1824 v údolí řeky Livet, nedaleko od místa, kde se slévá Livet a Avon a údolí přechází do horské oblasti. George Smith byl v okolí znám jako ilegální palič whisky, který svůj podnik zlegalizoval v roce 1824 po získání licence. Svojí palírnu řídil se svým synem, který po smrti otce přebral nástupnictví. Roku 1858 se palírna přestěhovala na místo, kde stojí dodnes. Roku 1953 palírnu koupil Glen Grant. O 20 let později k ní připojil ještě Longmorn a Hill a pojmenoval celý koncern Glenlivet Distillers. Krátce nato převzala celý podnik americká společnost Seagram. Dnes je Glenlivet v majetku francouzského konglomerátu Pernod Ricard. The Glenlivet je standardem kvality whisky ze Speyside, se kterou se všichni ostatní poměřují. Vzhledem k velkému počtu imitátorů, které od pradávna kopírují tuto whisky, může Glenlivet používat přízvisko "The" jako jediná palírna ve Skotsku. Takže originální Glenlivet je vždy uváděn jako The Glenlivet.

The Glenlivet 18 Years Old zraje 18 let v sudech po prvním a druhém plnění bourbonem a v sudech, ve kterých dříve zrálo sherry. Sudy po bourbonu dodávají výslednému single maltu nádech tropického ovoce a vanilky a sudy po sherry zase kořeněnou charakteristiku. Díky zvolené kombinaci sudů je tato osmnáctiletá whisky mimořádným počinem a luxusní pochoutkou za stále ještě přijatelnou cenu.

Barva je tmavě zlatá. Aroma je bohatě ovocné a karamelové. Chuť je vybalancovaná s tóny čerstvých pomerančů. Závěr je pak dlouhý s tóny hrozinek a koření. Ideální jako doplněk k steakům s hovězí svíčkové anebo Foie gras.

Tento osmnáctiletý Glenlivet vyhrál více cen než jakákoliv další whisky. Mezi nejvýraznější úspěchy posledních let bezesporu patří Double Gold z San Francisco World Spirits Competion z roku 2013. Je to zároveň nejlépe hodnocený single malt z hlavní kolekce The Glenlivet.

talstorm3      tal105      IWSC2014-Silver-Medal_award      tal107 aberlou121glengoyne 12

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENLIVET Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenlivet
Stáří: 18 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Historie

Ochutnávka